"Ak Partili Mustafa Açıkgöz Kimin Vekilidir?"

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, İyi Parti İl Başkanı Ömer Ay'ın düzenlediği Kapadokya Alan Başkanlığı ile ilgili basın açıklaması ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Bunun üzerine İYİ Parti İl Başkan yardımcısı Av. Furkan Düzleyen bugün parti binasında basın açıklaması düzenledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, İyi Parti İl Başkanı Ömer Ay'ın düzenlediği  Kapadokya Alan Başkanlığı ile ilgili basın açıklaması ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Bunun üzerine İYİ Parti İl Başkan yardımcısı Av. Furkan Düzleyen bugün parti binasında basın açıklaması düzenledi.

İYİ Parti İl Başkan yardımcısı Av. Furkan Düzleyen yaptığı açıklamada;

"Hafta başında İyi Partimizin İl Başkanı Sayın Ömer Ay, daha önceleri de birkaç kez yaptığı gibi Kapadokya Alan Başkanlığının bölgemize zarar veren yanlış ve kayırmacı bazı uygulamaları hakkında bir açıklama yapmış ve bu açıklamasında Alan yönetiminin iki yöneticisinin de adını vermek suretiyle kurumdaki uygulamalardan bu iki kişiyi sorumlu göstermişti.

Ak Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir’in ve Nevşehirlilerin hiçbir sorununda göstermediği duyarlılığı, Alan yönetiminin bu iki idarecisini savunmak suretiyle göstermiştir. Sayın Açıkgöz, İl Başkanımız hakkında yaptığı açıklamada “Alan Başkanlığının Nevşehir’in bir değeri olduğunu ve karalamaya çalışıldığını” söyledikten sonra “ bu iddiaların haksızlık ve hadsizlik” olduğunu ifade etmiştir. Öncelikle Haksızlık ve hadsizlik tabirlerini sahibine iade ediyoruz. Nevşehir halkının oylarıyla seçildiği halde 12 yıldır milletvekili olarak Nevşehir’e ve Nevşehirlilere hiçbir hizmeti ve katkısı olmadığı için haksızlık hadsizlik daha çok kendisine yakışan bir ifadedir.

20 yıllık Ak Parti iktidarının Nevşehir’e yatırımını ve hizmetlerini açıklaması gereken sayın vekil, bu konuda söyleyecek bir şey bulamadığı için iki memura sahip çıkmaktadır. Sahip çıkılacak kişiler, Göreme’de, Ürgüp’te, Uçhisar’da evleri ve iş yerleri ile bağ evleri yıkılan Nevşehirli vatandaşlardır. Ne hazindir ki Nevşehir Milletvekili Nevşehir halkı yerine onların ev ve iş yerlerini yıkan iki kişiyi tercih etmektedir. Sayın vekil bilmelidir ki “Bir Değer” olan Kapadokya Alan Başkanlığı değil, Nevşehir’in de içinde olduğu Kapadokya bölgesidir. Kapadokya Bölgesini şimdiye kadar bölge halkı korumuştur, bundan sonra da bölge halkı koruyacaktır; hatta Alan Başkanlığına rağmen ve özellikle Kapadokya Alan Başkanlığının tahribatından koruyacaktır.
Alan Başkanlığının Bölgenin doğal yapısını korumak, tanıtmak, turizm gelirlerini artırmak, iş ve işlemleri çabuklaştırmak gibi bir misyonu yoktur. Bölgeye rant için getirilmiştir. İşte ispatı: Alan başkanlığının 2022 yılı iş ve işlem ücret tarifesi. Resim çekmek, video çekmek, filim çekmek dahi paralı hale getirilmiştir. Bölge böyle mi tanıtılacaktır? Saygılarımla" dedi.

01 Nis 2022 - 14:30 - Gündem