"Onlara Hakkımı Asla Helal Etmeyeceğim" 

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediye Spor'un ligdeki durumu ve geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediye Spor'un ligdeki durumu ve geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Takımda yaşanan teknik direktör değişikliğinin önümüzdeki zaman diliminde takıma olumlu yansıyacağına inandıklarını kaydeden Başkan Savran, geçtiğimiz sezonun sonunda takıma ve yönetime ilişkin eleştirilerin kendisini kırdığını, o eleştirilerde bulunanlara hakkını asla helal etmeyeceğini belirtti. 

Savran, "Başarının tarifini yapmak lazım öncelikle. Başarı da ortaya koyduğunuz ve harcadığınızı da ölçmeniz lazım. Kimseyi suçlamıyorum. Kimse yanlış anlamasın. Bu tamamen yönetim stratejisidir. Geçen sene ben başkan olduğumda takım küme düşme potasındaydı. Çok müdahale etmedim, ‘bir yönetimi var zaten’ dedim. Sonra bir maç sonuydu, Kocaeli Derince maçıydı yanılmıyorsam. Takımda bir kırılma olduğunu ve oyuncuların negatif bir tavır içerisinde olduklarını gördüm. O zaman kolları sıvadık ve ‘takıma müdahale edelim’ dedik. Şu an kulübümüzün başkanı ve o zaman başkan yardımcısı olan Nafiz Dirikoç'un, şehrimizdeki ve il dışında bulunan hemşehrilerimizin de destekleriyle takıma el attık.Takımda disiplini ve güveni sağladık. Sonuçta da averajla kümede kaldık. O takım bu yılki takımdan 4 kat daha fazla para harcanmış bir takımdı.

Rakamlara kimse takılmasın ama şu anki yönetimde o takımın borçlarını ödüyorlar ve bitmişte değil. Ben takıma hem siyasi anlamda, hem de belediye başkanı olarak elimden gelen desteği vermeye çalıştım. Gece geç saatlere kadar yönetimi toplayıp ne yapacağımızı, transferleri, kulübün parasını en verimli nasıl kullanabileceğimizi görüşüyorduk. Bizim şu anki bir bütçemize baksınlar. Grubumuzda bulunan takımlar arasında en az para harcayan birkaç takımdan birisi biziz.

Batman Belediye Spor bizim bütçemizden 7-8 kat fazla para harcamış durumda. Biz oyuncularımıza ‘az ya da çok iş ahlakıyla oynayacaksınız, yönetimde size verdiği sözün arkasında duracak’ dedik. Şu an lig bitmiş olsa bile sıralamadaki yerimiz bizim ölçeğimizde birtakım için başarı demek. Biz asla ‘bu bize yeter’ demiyoruz. Takımdaki performans düşüklüğünü görüp hoca değişikliği yaptık. Bazı eleştirilerde aldık. Sosyal medyadan ‘yok efendim hoca neden gitti?’, ‘47 puan alan hoca gider mi?’, ‘yönetimden birilerinin kibrine ve egosuna mı yenik düştü?’ gibi eleştiriler de yapıldı. Bunlar beni kırdı. Şunu sormak isterim; bizden önceki yönetim döneminde 10 tane hoca değişikliği yapılırken, 70 tane oyuncu alıp satılırken acaba bu eleştirileri yapanlar bir şey söylediler mi merak ediyorum?. Üstelik 10 tane hoca değiştiren takım küme düşmekten son anda kurtulmuşken. Takımımız kümede kalmayı garantilemişti. Son maçımızda kümeden düşmesi muhtemel olan takımla oynadığımız ve yenildiğimiz maç için ‘maçı sattılar’ dediler. Onlara asla hakkımı helal etmeyeceğim. Oyuncularımıza küfürler ettiler. Düzgün iş yapmanın, dik durmanın bedeli oluyor. Galiba bu bedel de bunları göğüsleyebilmek. Nevşehir Spor başarılı bir takımdır. Amacımız bir üst lige çıkmaktır. Bu ruhu ve karakteri gösterebileceğimize de inanıyorum. Hedefimiz 2. lig olacaktır" dedi. 

01 Nis 2022 - 13:34 - Gündem