Jandarma Ekipleri Uyuşturucu İle Mücadelesini Sürdürüyor

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadelesini sürdürüyor.

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı unsurları tarafından uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında icra edilen faaliyetlerde;

21 Şubat 2022 tarihinde İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, Z.T. isimli şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramada (1,21) gram Metamfetamin isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıs hakkında Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan adli işlem başlatıldı.

21 Şubat 2022 tarihinde İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, M.T. isimli şahısın üzerinde yapılan aramada (0,84) gram Metamfetamin isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıs hakkında Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan adli işlem başlatıldı.

22 Şubat 2022 tarihinde Avanos İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, G.A. ve H.H.T. isimli şahısların üzerinde yapılan aramada (1) gram Metamfetamin isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ve (1) adet uyuşturucu madde kullanma aparatı (payp) ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar hakkında Avanos Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan adli işlem başlatıldı.

22 Şubat 2022 tarihinde Ürgüp İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, M.E. isimli şahsın üzerinde yapılan aramada (5) adet Sentetik Hap (Captagon) isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıs hakkında Ürgüp Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan adli işlem başlatıldı.

25 Şubat 2022 tarihinde İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, M.B. ve E.B. isimli şahısların üzerinde ve aracında yapılan aramada (8,94) gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ve (1) adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar hakkında Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan adli işlem başlatıldı.

28 Şub 2022 - 13:13 - Gündem