Nevşehir Belediyespor'dan Önemli Açıklama

Nevşehir Belediyespor yönetimi Pazar günü oynanacak olan Sancaktepe FK. maçı ile ilgili alınan kararları taraftarlarına duyurdu.

Nevşehir Belediyespor yönetimi Pazar günü oynanacak olan Sancaktepe FK. maçı ile ilgili alınan kararları taraftarlarına duyurdu.

Nevşehir Belediyespor yönetimi, Pazar günü deplasmanda oynanacak olan Sancaktepe FK. maçı ile ilgili rakip takım yönetiminin haksız kararlarını eleştirerek taraftarlarına bazı duyurularda bulundu.

Yapılan açıklamaya göre: "İnancımız tam. Şampiyonluk yolundan bizi kimse çeviremeyecek"

Pazar günü deplasmanda oynayacağımız Sancaktepe Fk maçını, ev sahibi takımın anlam veremediğimiz ücret talebi yüzünden canlı olarak yayınlayamayacağımızı üzülerek paylaşmak durumundayız. Ayrıca İstanbul'da yaşayan kıymetli hemşerilerimizin de müsabakayı izlemesine Sancaktepe Fk. yönetimi, ilçe emniyet müdürlüğü tarafından müsaade edilmeyeceği söylenmiştir. Taraftarlarımızın maçı izlemek için stadyuma gelmesi en doğal haklarıdır. Sporun ve futbolun taraftarlarla çok daha güzel olacağı aşikardır. Taraftarlarımızın huzur ve güvenliği tehdit edeceği düşüncesini de anlamakta zorluk çekiyoruz. Tüm taraftarlarımızın genel kurallara uydukları müddetçe, maçı izlemelerini engellemeye kimsenin hakkı yoktur. 

Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır; Nevşehir Belediyespor Profesyonel Futbol Takımı, yöneticisinden sporcusuna ve taraftarına kadar, mücadele ve şampiyonluk için sıkı sıkıya kenetlenmiş durumdadır.

YÜRÜMEKTE OLDUĞUMUZ ŞAMPİYONLUK YOLUNDAN BİZİ KİMSE GERİ ÇEVİREMEZ. Takımımız üzerine düşen görevi sahada layığıyla yerine getirdikten sonra, hiçbir güç bizi başarıya ulaşmaktan mahrum edemeyecektir.

Bizim inancımız ve yürüyüşümüz, şehri tüm insanlarının azmini ve kararlılığını gösteren, çok güçlü ve kutlu bir yürüyüştür. Dışarıdan yapılan veya yapılacak olan, futbol dışı müdahaleler, bizim bu kutlu yürüyüşte, azim ve kararlılığımızı arttırmaktan öteye geçemeyecektir. Saha içinde mücadele ettiğimiz gibi gerekirse saha dışında da var gücümüzle mücadele etmeye hazırız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

26 Şub 2022 - 13:41 - Spor