6 Parti Lideri İkinci Kez Bir Araya Gelecek

Parlamenter sistem çalışması yapan 6 parti 28 Şubat pazartesi günü bir araya gelecek. Toplantıya sadece 6 parti değil çok sayıda STK ve kanaat önderi de davet edildi.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları için Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine 6 muhalefet partisinin temsilcileri bir araya gelmişti. 6'lı toplantının ardından mutabakat metninin 28 Şubat'ta açıklanacağı belirtilmişti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener, Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve DEVA partisi lideri Ali Babacan'ın katıldığı toplantı 5 saat 30 dakika sürmüştü.

Toplantı sonrası 6 muhalefet partisi lideri tarafından ortak bir açıklama yayınlanmıştı. Ortak açıklamada, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni'nin 28 Şubat 2022'de açıklanacağı duyurulmuştu.

Altı partinin bir araya gelerek oluşturdukları ittifak, 28 Şubatta kamuoyuna bir açıklama yapacak. 28 Şubat davetiyeleri ise 300 civarında STK ve gazeteciye gönderilmeye başlandığı haberleri geliyor. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem yazan davetiyede, 6 partinin logoları ve genel başkanlarının isimleriyle birlikte imzaları yer alıyor.

Davetiyede, parti isimleri alfabetik sıralamaya göre yazılırken, toplantının 28 Şubat 2022 tarihinde Çankaya'daki Bilkent Otel'de saat 13.00'te yapılacağı kamuoyuna ilan edildi.

# iyi, Göre

22 Şub 2022 - 09:12 - Gündem