K‌üçük Yasmin Elif Yaşamak İstiyor

Adana’da yaşayan SMA hastası ‌Yasmin Elif enfeksiyon sebebi ile tekrar hastaneye kaldırıldı. Ailesi ve sevenleri, ‌Yasmin Elif için düzenlenen yardım kampanyasına destek bekliyor.

Adana’da yaşayan SMA hastası ‌Yasmin Elif enfeksiyon sebebi ile tekrar hastaneye kaldırıldı. Ailesi ve sevenleri, ‌Yasmin Elif için düzenlenen yardım kampanyasına destek bekliyor.

Adana’da yaşayan ‌Yasmin Elif Salman, SMA Tip 1 ölümcül kas hastalığı ile mücadele ediyor. ‌Yasmin Elif, Türkiye'de uygulanan Spinraza isimli ilacın 3 dozunu aldı. Solunumunu sağlayamadığı için trake açıldı. Yasmin Elif 34 günlük yoğun bakım sürecinden sonra evine, ailesine kavuştu fakat sadece 2 gün sonra enfeksiyon sebebi ile tekrar hastaneye kaldırıldı. Küçük Yasmin Elif'in ‌yurtdışındaki etkinliği % 96 ispatlanmış olan ZOLGENSMA gen tedavisini alması için 2.400.000$'a ihtiyacı var.

Yasmin Elif'in ailesi tarafından yapılan bilgilendirmede, "Sma tanısı 24.11. 2021'de konuldu. Anne ve babası ile birlikte Adana'da yaşıyorlar. Baba Vedat Salman bir sanal markette kurye olarak çalışıyor. Anne Hilal Salman temizlik personeli ancak bebeğinin durumu sebebiyle şuanda çalışamıyor." denildi.

‌Düzenlenen yardım kampanyası için Valilik izni başvurusu alındı, hastane raporu ise ulaşmak isteyenler için https://www.instagram.com/smayasminelif/ Instagram hesabında mevcut. İlacı ilk 6 ay içerisinde alırsa, Yasmin Elif de kas kaybı yaşamadan normal bir çocuk gibi büyüyebilecek ancak ilacı alamazsa, bu hastalığı yaşayan bebeklerin ortalama yaşam süresi 2-3 yıl kadar. 

Yasmin Elif için kampanya düzenlendi. Salman ailesinin başlattığı bandana kampanyası ile bandana alarak siz de destek olabilirsiniz. Ailesi ve sevenleri Yasmin Elif'e ilaç temin edebilmek için yardımseverlerden destek bekliyor.

‌YASMİN ELİF YAŞAMAK İSTİYOR.
YASMİN ELİF YAŞAMAYI HAK EDİYOR.

Siz de küçük Yasmin Elif'in ilaç tedavisin yardımda bulunmak için:

TL IBAN:TR44 0004 6001 0488 8000 3122 11
ALICI: YASMİN ELİF SALMAN YARDIM HESABI
Banka: Akbank 

21 Şub 2022 - 13:03 - Sağlık