Başkan Gülmez Can'lı Gündem Programına Bağlandı!

Her hafta Perşembe günü saat 19.30'da canlı olarak CT Haber TV ekranlarında yayınlanan "Can'lı Gündem" programı birbirinden değerli konukları ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Her hafta Perşembe günü saat 19.30'da canlı olarak CT Haber TV ekranlarında yayınlanan "Can'lı Gündem" programı birbirinden değerli konukları ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.

Yapılan canlı yayında çeşitli konulara değinilirken, programa telefon bağlantısı ile katılan konuklar da oldu. Programın ilk yarısında telefon bağlantısı gerçekleştiren CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez program konuları ile ilgili konulara değinirken konuşmacıların sorularını da yanıtladı.

"Yukarıdan İzin Alındı mı?"

Millet İttifakı'na dahil olan parti il başkanlarının yaptığı yemekli toplantı hakkında İş İnsanı Cemil Çöloğlu'nun "Yukarıdan izin alındı mı?" şeklindeki sorusuna cevap veren Başkan Gülmez, "Valla biz izin alarak iş yapmıyoruz, bizde Nevşehir'in yararına, ülkenin yararına hangi iş olursa olsun toplanırız konuşuruz. Bizde biat yoktur, biliyorsunuz demokrasi vardır. İzine falan gerek duymadık. Bu işi ben organize ettim arkadaşlardan da bu şekilde bir istek geldi. Beş tane il başkanı olarak toplandık, altıncı il başkanımız DEVA Parti'sinden olacaktı ancak şuan için bir il başkanı mevcut değil. Çok yararlı bir toplantı oldu. Tabi ki arkadaşlar birbirine karşı oldukça saygılı. Nevşehir'in ve ülkenin sorunları gündeme geldi. Tabi aslında ülke gündeminden çok Nevşehir'in sorunları gündeme geldi." diye konuştu.

"Toplum Üzerinde Büyük Bir Baskı Var"

Nevşehir basınını birçok yönden eleştiren Başkan, "Tabi ki ellerinden geleni yapıyorlar ancak, bazı basın kuruluşları hükümeti eleştiren veya Nevşehir'in üst düzey yöneticilerinin yanlışlarını söylediğimiz basın açıklamalarında bu konuşmalara haberlerinde yer vermiyorlar. Bu büyük bir eksiklik böyle konuların gündeme gelmesi lazım. Biliyorsunuz toplum üzerinde büyük bir baskı var insanlar duygu ve düşüncelerini rahat bir ortamda dile getiremiyorlar ben de onlara hak veriyorum." diyerek basına yapılan baskıya dikkat çekti.

CHP Nevşehir Kamil Gülmez'in konuşmalarının devamı ve programda konuşulanların tamamını izlemek için:

20 Şub 2022 - 15:30 - Siyaset