Nevşehirli Vatandaşlar Gerçekleri Bilmek İstiyor

Nevşehir'de vatandaşlar akıllarıyla dalga geçen siyasileri artık istemiyor.  

Nevşehir'de vatandaşlar akıllarıyla dalga geçen siyasileri artık istemiyor.  

Nevşehir AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkiran, yerel yönetimler başkanı olduğu dönemde Seçilmiş Başkan olan Rasim Arı, sağlık nedeniyle mi yoksa bir suçundan dolayı mı istifa ettiğini neden açıklamaz. 

Nevşehir Belediye Başkanı olarak AK Partiden seçilen daha sonra sağlık sebeplerinden dolayı görevinden ayrılan Rasim Arı hangi sağlık sorunu vardı da milletin verdiği oylara karşın görevini bıraktı neden daha sonra yeniden siyasete girdi. Sağlık konusunda ne yaşadı nasil iyileşti. Bunu neden açıklamaz.. 

Ülke gündeminde yine Nevşehir konuşulurken Gazeteci İsmail Saymaz yazısında şunları söyledi. 

İşte o yazıdan Nevşehir Gündemi; 

Rasim Arı ile ilgili şikayet Bakan Soylu'ya gelmiş

Nevşehir'de, AK Parti'den ayrılan eski Belediye Başkanı Rasim Arı ile şimdiki başkan Mehmet Savran, geçen cuma günü bu köşede kozlarını paylaşmıştı.

Arı, hakkında hiçbir yolsuzluk iddiası yokken istifa ettirildiğini, başkan yardımcısının vezneye, dört personelinin ise temizlik işlerine sürüldüğünü söyledi.

Savran, Arı'nın bir kadınla yasak aşk yaşadığını, sevgilisini susturmak için 10 bin TL verdiğini ileri sürdü. Hatta Savran, Arı'nın AK Parti Genel Merkezi tarafından çağrılarak, "Rezil olma, edebinle istifa et" denildiğini iddia etti.

Nevşehir, bu açıklamalarla çalkalanırken...

Cuma akşamı AK Parti'den üst düzey bir yetkili beni aradı.

Şunları anlattı:

"Rasim Arı, bir kadınla yasak aşk yaşıyor. Daha sonra kadını tehdit ediyor. Bu kadın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya ulaşıyor, elindeki yazılı ve görsel kanıtları sunuyor. Bu durum partimizin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olan Mehmet Özhaseki'ye aktarıldı. Bunun üzerine Arı, Ankara'ya çağrıldı ve savunması istedi. Arı, önce bizden bir ay süre istedi. Ardından da 'Kadını susturabilirim' dedi. Hem yasak ilişki yaşaması, hem de yasadışı yollar önermesinden ötürü istifası istendi. Bunu kabul edemezdik. Arı'nın kendisinden önceki başkanın yolsuzluklarını soruşturduğu için istifasının istendiği iddiası asılsızdır."

Ancak Arı, sosyal medyada Savran'a ve AK Partililere hırsızlıkları aklama suçlamasında ısrar ederek, meydan okudu ve şunları yazdı:

"İradesi ipotek altında olan atanmışlardan rüştünü ispat etmek isteyenlere, başkalarına iftira atmak yerine tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyenlerden hesap sormalarını tavsiye ederim. Özel hayat üzerinden polemik oluşturmasınlar."

Arı'nın mesajına eklediği görselde, çuvalını sırtlanmış hırsız fotoğrafı var. Fotoğrafta da "Hırsıza hırsız olduğunu unutturursan sana ahlak dersi verir" sözü yazıyor.

AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran ise "Yalanlar, iftiralar, artık sabrımız taştı. Hakikatleri belgeleri ile konuşacağız, kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

Arı'nın istifası ve İyi Parti'ye geçeceğinin duyulması, AK Parti'de alarm zillerini çaldırdı. İlerleyen günlerde Arı için aleyhte kampanya başlatılabilir.

Öte yandan Arı, istifadan önce partiden arandığını ve görev vermeyi teklif ettiklerini söylüyor. diye yazdı.

AÇIKLAMA OLURSA CT HABER OLARAK CANLI VERECEĞİZ 

Bu yazı sonrası gözler AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran'da çok yakında belgelerle bir açıklama yapacağı belirtiliyor.  

24 Oca 2022 - 22:56 - Gündem