Nevşehir AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Hakkında İddia Edilen Doğru Mu?

Sosyal medya'da paylaşılan ''AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı işe gitmeden Nevşehir Belediyesinden maaş alıyor mu '' iddalarına Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş. Müdürü Muhammed Sönmez 'den yanıt geldi.

Sosyal medya'da paylaşılan '' AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı işe gitmeden Nevşehir Belediyesinden maaş alıyor mu '' iddalarına Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş. Müdürü Muhammed Sönmez 'den yanıt geldi.

Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş. Müdürü Muhammed Sönmez yaptığı açıklamada; Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş. Müdürü olarak, iki gündür sosyal medyada ve haber sitelerinde bahse konu olan AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları Başkanı ve Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş. personeli olan, şirketimiz bünyesinde ki billboard açık hava reklamları şubemizinde sorumlusu olan Haluk Köybaşı kardeşimiz ile ilgili mesnetsiz tamamı ile oturduğu yerden üretilen dedikodulara cevap vermek istedim.

Evet Haluk Köybaşı Turizm ve Spor A.Ş. nin personelidir. Personel olarak yaptığı iş kesinlikle masa başı diye tabir ettiğimiz bir iş değildir, ünvanı ve meslek becerisi pazarlamadır.

Billboardlar birimimizin,sabah 8:00 akşam 17:00 gibi mesai uygulaması yoktur bu mümkün değildir. Bu her kim olursa olsun bu kurallar geçerlidir. Kamuoyunu aydınlatmak adına şu örneği de vermek isterim. Hiç bir işletmeci sabah 08:00 de reklam veremez,herhangi bir reklam talebi için saat sınırlaması koymamız, meslek gereği mümkün değildir buna akşam 17:00 saat dilimide dahildir.Özellikle reklam veren firmalar mesai sonrası işletmenin yoğunluk saatleri sonrası reklam görüşmesine ve programlarına vakit ayırmaktadır.

Bu yıpratıcı iddialarda bulunanlar,personelimin akşam 21:00 de 22:00 de hatta 23:00 de,turizm bölgesi müşterilerimizin cumartesi günü ve pazar günü taleplerine müşteri ziyaretleri yaptığınıda iddialarına eklemeleri gerekir.

Özellikle partinin şehir dışı tüm programlarına resmi izinlerini alarak gitmektedir. Çalışma şekli gereği herhangi bir siyasi partiye üye olmasında kanunen hiç bir engel yoktur.

Bir örnekte yine Turizm ve Spor A.Ş. bünyesinde ki Otopark İşletmeciliği için vermek isterim. Bu birimimizde ki mesai saatleri ise hafta içi 10:00-18:00 arasındadır,cumartesi günleri ise 11:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Bir diğer Turizm ve Spor işletmesi olan Nissa Buklet Fabrikası ise sadece hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında hizmet etmektedir.

Konusu tamamı ile ticaret olan Turizm ve Spor A.Ş. başta rekabet ettiği diğer işletmeler olmak üzere, müşteri ve çalışma şekline göre mesai saatleride dahil olmak üzere birçok konuda mevsim ve taleplere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

22 Oca 2022 - 20:16 - Gündem