İl Sağlık Müdürü Ünlübay Yemekhane İddialarını Yalanladı

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay gündem konuları ile alakalı bir basın açıklaması düzenledi. Yemekhanede çekilen görüntüler hakkında da açıklama yapan Ünlübay, konu ile ilgili iddiaları yalanladı.

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay gündem konuları ile alakalı bir basın açıklaması düzenledi. Yemekhanede çekilen görüntüler hakkında da açıklama yapan Ünlübay, konu ile ilgili iddiaları yalanladı.

Yemekhanede Çekilmiş Gibi Basına Servis Edilmiş

İl Sağlık Müdürü Ünlübay yaptığı açıklamada, "İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu olay ile ilgili tabi ki soruşturma başlattık. İlk bulgularımızı söyleyelim, çok değerli Nevşehir halkı da bilinçlensin ki kafada soru işareti kalmasın. O görüntülerin çekildiği yer, maalesef Devlet Hastanesi yemekhanesi değil, bulaşıkhanesi ve ihalemiz gereği o yemeklerin döküldüğü alan. Görüntülerdeki yemeklerin büyük kazanlardan küçük kaplara konulup çöpe dökülmek için nakledildiği anda maalesef diyorum ben, bulaşıkhanede çalışan bir arkadaşımız tarafından çekilip 'yemekhanede çekilmiş gibi servis edilmesi sonucu' insanların aklında kafa karıştıran, soru işareti oluşturan görüntülere neden oluyor.

Bütün Yemekhane Alanlarının 24 Saat Süre ile Kamera Kaydı Alınıyor

Tabi bu bizim açımızdan çok üzücü, niye? Bu haberin böyle çekilip, böyle servis edilmesi yemekhanede çalışan 45 arkadaşımızı zan altında bırakıyor maalesef, idarecilerimizi zan altında bırakıyor. Oradaki menüye baktığımızda zaten görüntüler 16 Ekim tarihine ait. Ve ben şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bizim yemeğimizin üretildiği ve servis edildiği bütün alanlarda 24 saat süre ile kamera kaydı alınıyor. Yani bu görüntülerin olası olma ihtimali yok ama dediğim gibi insanlar bunu 16 Ekim tarihindeki bir videoyu biz yaklaşık (tabi bizim de video saklama kapasitemiz var) iki ay süre ile depolayabiliyoruz. İki ay sonra da siliyoruz, ama insan bunu 16 Ekim'de ve bulaşıkhanede çekilmiş bir videoyu iki ay boyunca bizim kamera görüntülerimiz olacağı ve ispatlayacağımız için bunu 16 Ekim tarihinde çektikleri halde saklayıp iki ay sonra bunu servis ediyorlar ve bizim ispatlamamıza bir şekilde engel olunuyor. Ve ben bu yüzden siz değerli basından şunu istirham ediyorum; lütfen size servis edilen fotoğraf, resim, görüntü konusunda lütfen öncelikle araştıralım ondan sonra yayınlayalım. Dediğim gibi bizim soruşturmamız hala devam ediyor ama ilk bulgularımızı hala söylüyorum bir ihmalin söz konusu olmadığı noktasında. Çünkü dediğim gibi görüntünün çekildiği yer bulaşıkhane, yemeklerin döküldüğü yer servis edilmiş gibi lanse edilmesi çeken tarafından hoş bir şey değil. O yüzden de lütfen sizden rica ediyorum öncelikle araştırılmış olması."

İl Sağlık Müdürü Ünlübay'ın gündeme ilişkin yaptığı basın açıklamasının tamamı aşağıda!

  

18 Oca 2022 - 09:59 - Yaşam