Urgenç; Eğitim Çalışanlarının En Güven Duyduğu Sendika; Türk Eğitim Sen Çığ Gibi Büyüyor

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi eğitimcilerin sesi olmaya devam ediyor. Kısa zaman içerisinde ciddi üye artışları ile yetkili sendika olma yolunda hızla ilerliyor.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi eğitimcilerin sesi olmaya devam ediyor. Kısa zaman içerisinde ciddi üye artışları ile yetkili sendika olma yolunda hızla ilerliyor.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı açıklamada bu sene güven tazeleyerek dört yıllığına delegelerin ve üyelerin teveccühü ile yeniden görevlendirilen yönetim kurulumuz hızlı bir şekilde sendikal çalışmaları yapmakta eğitim çalışanlarının teveccühü ile yetkili sendika olma yolunda hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Yenilenen yönetim kurulumuz, İl ilçe yönetim kurullarımızın, kadın komisyon başkanlığımızın, kurum temsilcilerimizin ve üyelerimizin desteği ile Nevşehir’de Aralık ayında 89, yeni dönemde Eylül 2021- 6 Ocak 2022 arasında 263 eğitim çalışanı arkadaşımızın ailemize katılarak üye olması ile dünden daha güçlüyüz. Eğitim çalışanlarının en güven duyduğu sendika olan Türk Eğitim Sen çığ gibi büyüyor. Tüm üyelerimiz başta olmak üzere, kurum temsilcilerimize, il-ilçe yönetim kurulu üyelerimize kadın komisyon başkanlığımıza, uç beylerimize yol ve dava arkadaşlarıma teşekkür ederim. Dedi.

Başkan Urgenç açıklamasını; “Biz ne hükümetlerin saha sorumluluğunu, nede sapkın ideolojilerin taşeronluğunu yaptık. Türk Milletinin topyekün menfaalerinden başka hiçbir kaygımız olmadı. Türk Eğitim Sen; Atatürkçü, milliyetçi, laik, anlayışla demokrat yapısıyla Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ve kurucu değerlerine bağlı aydınlık Türkiye’ye ulaşmak için çalışanların sosyo ekonomik refah seviyelerini yükseltmek, özlük haklarını geliştirmek için mücadele ediyoruz. Türk Eğitim Sen milli bir STK olarak çalışanların gür sesi olmaya devam edecektir. Bu anlamda Türk Eğitim Sen’in sendikal anlayışına güven duyan tüm emekçilere, tüm eğitim çalışanlarına, ülkemizin münevver ve mütefekkir kitlesi eğitimcilerimize teşekkür ederim.” Sözleri ile bitirdi.

08 Oca 2022 - 18:46 - Eğitim