Türk Eğitim Sen İle Üniversite Arasında Kurum İdari Kurul Kararları İmza Altına Alındı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü ile üniversitede yetkili sendika olan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi arasında 2022 yılının ilk dönemini kapsayacak “Kurum İdari Kurulu (KİK)” toplantısı yapıldı. 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü ile üniversitede yetkili sendika olan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi arasında 2022 yılının ilk dönemini kapsayacak “Kurum İdari Kurulu (KİK)” toplantısı yapıldı. 

NEVÜ Rektör Yardımcılığı makamında yapılan toplantıya; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Savaş Benli, Personel Daire Başkanı Tahir Dağaslanı, Üniversite yetkili sendikası olan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Sendika Şube Başkan Yardımcısı Endüstri Mühendisi Abdullah Çamcı, Sendika yetkilileri; Dr. Öğretim Üyesi Emrah Örgün, Teknisyen İbrahim Doğan, Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri Habip İdiz katıldı.

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de görev yapan akademik ve idari personelin istek ve talepleri ile birlikte sorunlarının dile getirildiği toplantıda, gelecek döneme ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Tes. Şube Başkanı Tayfur Urgenç karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıda imza altına alınan maddelerin tüm üniversite çalışanlarının beklentisi olduğu, Üniversitemizde bilimsel çalışmaların artması, iş veriminin artırılması hususunda alınan kararların çok önemli olduğunu belirtti.

 KURUM İDARİ KURUL TOPLANTISINDA 14 MADDE DE UZLAŞMA SAĞLANARAK İMZA ALTINA ALINDI.

1.Akademik yükselme ve kadro bekleyen personel için akademik yükselme yönergesi hazırlanmaktadır. Yeni akademik yükselmeler bu yönergeye göre yapılacaktır. Yükselmede belirli kriterler puanlanacaktır. Puanlamada baz alınacak kriterler bekleme süresi, yayın adeti, yayın kalitesi, projeler, idari görevler vb. şeklinde olacaktır.

2-İdari personel için kadro olduğu zaman ve ihtiyaç duyuldukça görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılacaktır.

3-İdari personel için atama ve görevde yükselme ehliyet ve liyakat esasları dikkate alınarak yapılacaktır.

4-Lojman yönergesi değiştirilmiş olup gerek duyulursa ihtiyaç duyulursa yeniden değerlendirmeye alınacaktır.

5-Yetkili sendikanın unvan alıp kadrosunu alamayan 3.derecenin üstündeki doçentlerle ilgili maaş fark talepleri incelenmiş olup bu pozisyondaki doçentlerin hukuki başvuruları ve sonucu lehlerine olursa gerekli düzenleme yapılacaktır.

6-Sendikanın doçentliğe atamadaki sözlü sınavın kaldırılma talebi Rektörlükçe kabül görmemiştir.

7-Yetkili sendikanın mobbingin önlenmesi amacıyla birim oluşturulması talebi doğrultusunda mobbing yönergesi taslağı hazırlanmasına ve sendikanın bu konudaki görüşlerinin alınmasına karar verilmiştir.

8-Üniversitenin bilimsel araştırma projelerine (BAP) desteğe, sayı ve destek miktarını artırarak devam edecektir.

9-Dr.Öğrt.Üyeliğine yeniden atamada oluşturulacak kriterlere göre alınacak puantaja bağlı olarak 1 ila 4 yıl arasında gerçekleştirilecektir. Bu konudaki yönerge en kısa sürede Üniversite senatosunda gündeme getirilecektir.

10-Harcırah kanunu doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışındaki bilimsel toplantılara katılımda destek sağlanacaktır.

11-Yetkili sendikanın yemek kalitesinin artırılması ve alternatif yemek yeme yerlerinin oluşturulması talebi dikkate alınarak yaşam merkezinde alternatif imkanların sunulmasına karar verilmiştir.

12-Enstitülerimizin açtığı yüksek lisans programlarında kamu çalışanlarına yetkili sendikanın talebi doğrultusunda %30 indirim uygulanmasına karar verilmiştir.

13-KİK kararlarının üniversite web sitesinde yayınlanmasına ve e-posta yoluyla tüm personele duyurulmasına karar verilmiştir.

14-1416 sayılı kanununda yer alan doktorasını yurtdışında tamamlamış personelle ilgili Haziran 2021 öncesi durumu değerlendirilmiş olup hukuki kazanımlara göre işlem yapılmasına karar verilmiştir.

24 Ara 2021 - 08:47 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler CT Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı CT Haber değil haberi geçen ajanstır.


Nevşehir'in Marka İşletmeleri

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?