Ürgüp'te ki İnşaata İYİ Parti Tepki Gösterdi

Kapadokya Bölgesinin göz bebeği Ürgüp'te bulunan festival alanında yapılan inşaat çalışması tepki topladı.

30 Kasında Ürgüp'ün merkezinde yapımına başlanan "Ürgüp Belediyesi Temenni Mahallesi Dükkan Yapım İşi" projesi nedeniyle Ürgüp Belediyesine ve Kapadokya Alan Başkanlığına tepkiler geldi.

Ürgüp merkezde festival alanında yapılan inşaata tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay, yapılan inşaata tepki göstererek" güya Kapadokya bölgesinin doğal yapısını korumakla görevli olduğunu iddia eden Alan Yönetimi adeta Nevşehir'i,  talan etmektedir" dedi.

   Başkan Ay açıklamasında; "Bu inşaat belediye tarafından ihale edilmiş ve üç ay içerisinde bitirilmek üzere 3 milyon TL'ye ihale edilmiş, adeta buraya belediye eli ile Ürgüp'ün göbeğine, Ürgüp turizminin can damarı olan bölgeye bir gecekondu mantığı ile inşaata başlanılmış. Bu inşaata da maalesef Alan Yönetiminin izin verdiği görülmekte ve bilinmektedir. Ürgüp'ün ve Nevşehir'in en ücra bağ evlerini yıkan Alan Yönetimi Ürgüp'ün merkezine yapılan bu tarihi ve sit alanı olan bölgenin tam göbeğine bu inşaata izin vermiştir. Alan Yönetiminin bu anlayışını kınıyoruz. güya Kapadokya bölgesinin doğal yapısını korumakla görevli olduğunu iddia eden Alan Yönetimi adeta Nevşehir'i, Ürgüp'ü, Göreme'yi ve Uçhisar'ı talan etmektedir. Bölgeyi bir rantiye alanına çevirmektedir, bölgeyi betona gömecek bir anlayışla yönetildiği anlaşılmaktadır. Bunu bütün Ürgüplülerin ve Kapadokya Bölgesini düşünen ve bu bölgede iş yapan herkesin dikkatlerine sunuyoruz. Bir farkındalık yaratmak amacıyla buradayız. Unesco tarafından kültür mirası listesine alınan Ürgüp'ümüz, Kapadokya Bölgemiz'in Alan Yönetiminin insafına terk edildiğini burada açıkça görüyoruz ve sevgili Ürgüplülerin turizmden anlamayan bir belediye eliyle Ürgüp'ün bütün varlıklarının satıldığı ve rantiyeye dönüştürüldüğü, Ürgüp'ümüzün geldiği noktayı göstermek bakımından sevgili Ürgüplülerin dikkatini çekiyoruz. Alan Yönetiminin yanlış uygulamalarıyla maalesef ranta kurban edilmektedir. Bu duruma çok üzülüyoruz, İyi Parti olarak Türkiye'nin rantiyeci bir anlayışla yönetilmesine son derece üzüntü duyuyoruz. İyi Parti iktidarı ile bölgeye turizmci belediye başkanları seçeceğiz, bunun müjdesini şimdiden veriyoruz. Ayrıca bu rantiyeci hükümetinde sonunun yaklaştığı görülmektedir.  İyi Parti ile Türkiye'ye ve Kapadokya Bölgesine güneş doğacaktır, İyi Parti ile daha iyi yönetilecektir. İyi Parti ile daha iyi olacağız diyor hepinize saygılar sunuyorum" dedi.

08 Ara 2021 - 16:30 - Gündem