Diyanet İşleri Başkanlığı Kurum İçi Naklen Atama Yapacak  

NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra Teşkilatında münhal bulunan; kadrolara kurum içi naklen atama yapılmak üzere Başkanlık personeline yönelik sözlü sınav yapılacak. Sözlü sınava, MBSTS puan sırası esas alınarak her bir unvan için belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı aday çağrılacak. 

NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra Teşkilatında münhal bulunan; kadrolara kurum içi naklen atama yapılmak üzere Başkanlık personeline yönelik sözlü sınav yapılacak. Sözlü sınava, MBSTS puan sırası esas alınarak her bir unvan için belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı aday çağrılacak. 

Nevşehir İl Müftülüğünün açıklamasında;  

MÜNHAL KADROLARA AİT BİLGİLER  
SINIFI  
BULUNDUĞU YER  
UNVANI  
ADEDİ  
Din  

Hizmetleri  

Sınıfı  
Taşra Teşkilatı  
Baş vaiz  
100  
Uzman vaiz  
300  
Başimam-hatip  
150  
Uzman imam-hatip  
250  
Kur’an kursu başöğreticisi  
100  
Kur’an kursu uzman öğreticisi  
250  
Başmüezzin  
50  


BAŞVURU ŞARTLARI  

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel şartları taşımak,  

2. Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak,  

3. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,  

4. Başkanlığımızca 2019, 2020 ve 2021 yıllarına ait Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının (MBSTS) herhangi birinden en az 50 (elli) puan almış olmak,  

5. Son 3 yıl içinde uyarma ile kınama hariç disiplin cezası almamış olmak.  

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI  

1. Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 06.09.2021 - 20.09.2021 (saat 23:59) tarihleri arasında DİBBYS Programı üzerinden “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav” yapılacaktır.  

2. Sınav şartlarına ilişkin bilgi ve belgelerin kontrolünde DİBBYS (İKYS) verileri dikkate alınacağından adayların, başvuru yapmadan önce İKYS verilerini kontrol ederek eksik bilgi ve belgelerini İKYS’ye işletmeleri/tanımlatmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında adaylardan ayrıca bir belge talep edilmeyecektir.  

3. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.  

4. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.  

5. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.  

SINAVIN ŞEKLİ, KONULARI, YERİ ve ZAMANI  

1. Sınav, sözlü olarak yapılacaktır.  

2. Sınav konuları:  

Vaiz unvanı kariyer basamakları için;  

a) Kur’an-ı Kerim (kıraat, anlam ve tefsir) (30 puan),  

b) Arapça (30 puan),  

c) Dini bilgiler (hadis, fıkıh, kelam, İslam tarihi ve İslam ahlakı) ve hitabet (30 puan),  

d) Başkanlık ve Devlet memurları ile ilgili mevzuat (10 puan).  

Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım unvanlarının kariyer basamakları için;  

1) Kur’an-ı Kerim (70 puan),  

2) Dini bilgiler (İtikat, ibadet, siyer ve ahlâk konuları) (20 puan),  

3) Hitabet (KKÖ ve İH için) - Ezan ve ikamet (MK için) (10 puan)  

3. Sınav tarihi ve yeri başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından Başkanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir.  

4. Adaylar sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte kimlik belgelerinden birini (Nüfus Cüzdanı, kimlik kartı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır.  

5. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir" denildi.  

13 Eyl 2021 - 14:47 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?