Başkan Çiftci Memur-sen'i Yıpratmaya Çalışanlara Seslendi

 NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen Nevşehir İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Çiftci, algı operasyonlarıyla Memur-sen'e karşı türlü oyunlar içerisinde olanların hesaplarını yine boşa çıkaracaklarını dile getirdi.

  NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen Nevşehir İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Çiftci, algı operasyonlarıyla Memur-sen'e karşı türlü oyunlar içerisinde olanların hesaplarını yine boşa çıkaracaklarını dile getirdi.

 Toplu sözleşme son derece omurgalı bir duruş sergileyerek milyonlarca memur ve memur emeklisi için çok önemli kazanımlara imza attıklarını da kaydeden Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, "Milyonlarca memur ve memur emeklisi tarafından çözümü beklenen 3600 ek gösterge sorununu toplu sözleşme masasında çözdük. 3600 ek gösterge sorununun çözümünden rahatsız oldular. Çünkü onlar sorunların çözümünden değil istismarından geçiniyorlar. Memur-Sen’e saldırıları bu yüzden. Şaka gibi... Toplu Sözleşmede eylem yapmayacaksın, şimdi yasal haklarımızı kullanacağız eylem yapacağız diyeceksin. 22 Gün Toplu Sözleşme Masasında kal ses çıkarma. Sonra biz bu Toplu Sözleşmeyi kabul etmiyoruz de. Kim inanır?. Memur-Sen 15 bin kişi ile eylemin hasını Ankara Anadolu Meydanında yaptı hatırlatırım. 6.Dönem Toplu Sözleşmeyi kabul etmiyoruz diyenler memur için alınan sendika primi olan 400 TL'yi ve hizmet kollarında memur için üretilen toplam tutarı 7 milyar TL olan hizmet kolu kazanımını kıskananlardır. Memur-Sen ile değil memurun sorunları ile uğraşmaları için şans verilen ve sürece dahil edilenler bu şansı iyi kullanamadılar. Masa dışı kaldılar.

 Algı operasyonu yapanlar şunu artık öğrenin bugüne kadar iyisini biz aldık daha iyisini yine biz alacağız. Şer Odaklarının; Milletin Sendikası Memur-Sen'e karşı hesaplarını boşa çıkarmaya devam edeceğiz. Kamuda başörtüsü yasağının kaldırılmaması için mücadele eden,

 Mesainin Cuma saatine göre düzenlenmesine karşı olan, Toplu sözleşmeyle ilgileri her imzadan sonra sadece “Satış Sözleşmesi” demek olan, PKK’ya terör örgütü diyemeyen,

 sendikalar kaybetmeye mahkumdur.

 Toplu Sözleşme Kazanımlarımız

 2022 YILI İÇİN TOPLAMDA %12,35 ORANINDA ZAM YAPILMASINI SAĞLADIK

Kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2022 yılı için; ilk altı ay %5+enflasyon farkı, ikinci altı ay için %7+enflasyon farkı olmak üzere toplamda %12,35 oranında zam yapılmasını sağladık.

 2023 YILI İÇİN TOPLAMDA %14,48 ORANINDA ZAM YAPILMASINI SAĞLADIK

Kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2023 yılı için ilk altı ay için %8+enflasyon farkı,ikinci altı ay için %6+enflasyon farkı olmak üzere toplamda %14,48 oranında zam yapılmasını sağladık.

 6. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞMEYLE TOPLAMDA %28,61’LİK ARTIŞ YAPILMASINI SAĞLADIK

 Emeğe adalet sözleşmesi hükmündeki 6. Dönem Toplu Sözleşmeyle; 1 Ocak 2022- 31 Aralık 2023 döneminde maaş ve ücretlerde, toplamda %28,61’lik artış olacak.

 SENDİKALI OLMANIN ÖNEMİ VE DEĞERİ VARDI 6. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞMEYLE EDERİ DE ARTTI.

 Toplu sözleşme ikramiyesi 134,84 ₺ iken toplu sözleşmeyle 400 ₺’ye yükseltildi. İki yılın sonunda Toplu Sözleşme İkramiyesi, 489 ₺ olacak.

 3600 EK GÖSTERGE VE SÖZLEŞMELİLERE KADRO ÇALIŞMASI 2022’DE TAMAMLANACAK

 Ek gösterge vaadi ve sözleşmeli personelin sorunlarına dair çözüm için çalışma başlatılacak. Kadroya ve gösterge artışına yakınız.

 EĞİTİM YILINA HAZIRLIK ÖDENEĞİNDE ARTIŞ SAĞLADIK

 Eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneğini 2022 yılı için 1.325 TL’ye; 2023 yılı için 1.400 TL’ye çıkardık.

 BELLETMENLERE İLAVE EK DERS ÜCRETİ ARTIŞI SAĞLADIK

 24 saat süreyle nöbet tutan belletmenlere ödenen 2 saatlik ek ders ücretinin 4 saate çıkartarak belletici öğretmenlere ve gece nöbet tutanlara ilave artış sağladık.

 BELLETMENLERİN AYLIK ÜCRET SINIRINDA ARTIŞ SAĞLADIK

 Nöbet tutan belletmen öğretmenler yönünden aylık ders ücreti sınırının 56 saatten 64 saate çıkarılmasını sağladık.

 EĞİTİM KURUMU YÖNETİCİLERİNİN DE BELLETMENLİK GÖREVİ ALMALARINI SAĞLADIK

 Yatılı ve pansiyonlu eğitim kurumlarındaki yöneticilerin istemeleri halinde belletmenlik görevi karşılığı ek ders ücreti almalarını sağladık.

 GELİŞTİRME ÖDENEĞİNİN 2022 ve 2023 YILLARINDA DA DEVAMINI SAĞLADIK.

 YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA YAPAN EĞİTİMCİLERİN EK DERS ÜCRETLERİNİN ARTIRIMLI ÖDENMESİNİ SAĞLADIK

 Ek ders ücretinin yüksek lisans yapmış olanlara %7, doktora yapmış olanlara %20 artırımlı ödenmesini sağladık.

 YAYGIN EĞİTİM KURUMLARINDA NÖBET ÜCRETİ ÖDENMESİNİ SAĞLADIK

 Halk eğitim merkezleri ve olgunlaştırma enstitülerinde görev yapan yönetici ve öğretmenlere nöbet görevi karşılığı haftada 3 saat ek ders ücreti ödenmesini sağladık.

 DYK’LARDA GÖREV ALAN MEMUR VE HİZMETLİLERİN FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETLERİNDE ARTIŞ SAĞLADIK

 Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alan memur ve hizmetlilere fazla çalışma ücretinin dört kat artırımlı ödenmesini sağladık.

 GENEL TATİL GÜNLERİNDE VERİLMEYEN EK DERS ÜCRETİNİN ÖDENMESİNİ SAĞLADIK

 1 Ocak ve 1 Mayıs tarihlerine tekabül eden günlerde ders görevlerinin yapılmış sayılmasını ve ek ders ücretinin ödenmesini sağladık.

 MESLEKİ EĞİTİM KOORDİNATÖRLÜK GÖREVLERİNDEKİ EK DERS ÜCRETLERİNDEKİ SAAT SINIRLAMASINI KALDIRDIK

 SINIF ÖĞRETMENLERİNE, OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNE VE ATÖLYE ŞEFLİĞİ GÖREVİ VERİLEN ÖĞRETMENLERE HAFTALIK İLAVE 2 SAAT EK DERS ÜCRETİ ÖDENMESİNİ SAĞLADIK

 RAM’LARDA GÖREV ALAN ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNİN EK DERS ÜCRETLERİNİ 18 SAATE ÇIKARDIK

 Rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev yapan özel eğitim alan öğretmenlerinin ek ders ücretlerinin haftada 15 saatten 18 saate çıkarılmasını sağladık.

 REHBER ÖĞRETMENLERİN TERCİH DANIŞMANLIĞI KARŞILIĞI EK DERS ÜCRETLERİND E ARTIŞ SAĞLADIK

 Rehberlik öğretmenlerine yaz tatili dönemlerinde tercih danışmanlığı karşılığı her gün için ödenmekte olan 3 saat ek ders ücretinin 5 saate çıkarılmasını sağladık.

 ÖĞRETMENEVİ YÖNETİCİLERİNİN AYLIK KARŞILIĞI EK DERS ÜCRETLERİNDE ARTIŞ SAĞLADIK

 Öğretmenevi ve akşam sanat okulu yöneticilerine yönetim görevi karşılığı ödenmekte olan ek ders ücretinin haftada 4 saat artırımlı ödenmesini sağladık.

 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE BAŞARI VE ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ VERİLEBİLMESİNİ SAĞLADIK

 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KADROLARININ GELİŞTİRME ÖDENEĞİNDE ARTIŞ SAĞLADIK

 Öğretim görevlisi kadrolarında bulunan akademisyenlere geliştirme ödeneğinin 10 puan artışla %60 oranında ödenmesini sağladık.

 ÜNİVERSİTE YURTLARINDA GÖREVLİ PERSONELİN FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİNDE ARTIŞ SAĞLADIK

 Üniversitelere bağlı yurtlarda görev alan personele fazla çalışma ücretinin dört kat artırımlı ödenmesini sağladık.

 ÜNİVERSİTE YURTLARINDA GÖREVLİ SÖZLEŞMELİ PERSONELE ARTIRIMLI FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ SAĞLADIK

 Üniversitelere bağlı yurtlarda görev yapan sözleşmeli personelinde fazla çalışma ücretinin dört kat artırımlı ödenmesini sağladık.

 MÜDÜR VE MÜDÜR BAŞYARDIMCILARINA İLAVE EK DERS ÜCRETİ ARTIŞI SAĞLADIK

 Yönetim görevi karşılığında haftalık 20 saat ek ders ücreti alan müdür ve müdür başyardımcılarının ilave ek ders ücretini4 saatten 5 saate çıkarttık.

 ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONELİNİN MERKEZİ YER DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPILMASINI KARARA BAĞLADIK

 

27 Ağu 2021 - 15:12 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler CT Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı CT Haber değil haberi geçen ajanstır.Nevşehir'in Marka İşletmeleri

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?