İhtiyacın İçin En İyi Elektrikli Süpürge Hangisi?

Ev temizliğinde önemli bir role sahip olan elektrikli süpürgeler, torbalı, torbasız, şarjlı ve kablosuz gibi farklı kullanım alternatifleri sunar. Elektrikli süpürgeler, ev kullanımının yanı sıra ofis gibi kamusal alanların temizliğinde de sıkça kullanılan elektronik aletlerdir.

Ev temizliğinde önemli bir role sahip olan elektrikli süpürgeler, torbalı, torbasız, şarjlı ve kablosuz gibi farklı kullanım alternatifleri sunar. Elektrikli süpürgeler, ev kullanımının yanı sıra ofis gibi kamusal alanların temizliğinde de sıkça kullanılan elektronik aletlerdir. Yeni bir elektrikli süpürge almak isteyen kişiler, ihtiyaçlarına yönelik bir model seçerken filtre seçeneği, emiş gücü, ses ve torbalı/torbasız gibi kriterlere dikkat ederler.

Elektrikli süpürgelerin filtre alternatifleri, HEPA ve ULPA olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Bazı filtreler düzenli periyotlarda değişim ihtiyacı duyarken, bazıları ise çıkarılıp yıkanabilir özelliğe sahiptir. Elektrikli süpürge filtreleri, süpürgenin içerisine çekilen hava içerisindeki toz parçacıklarını kendi içerisinde tutar. Filtre kalitesi, temizlik yapılacak ortamda sağlıklı bir hava yaratmak adına önemli bir unsurdur. Her iki filtre seçeneği, yüzeydeki toz süpürge yoluyla çekildikten sonra temiz havanın ortama yeniden aktarılmasını sağlar. Markaların kullanıcılara sunduğu elektrikli süpürge seçeneklerinin emiş güçleri 500-889 Watt aralığında değişiklik gösterir. Watt birimi ne kadar yüksekse, elektrikli süpürgenin emiş gücü de bir o kadar yüksektir. Elektrikli süpürge fiyatları ve özelliklerini inceleyerek kriterlerinize ve kullanım alanına uygun modeli kolaylıkla bulabilir, yaşam alanınızda ihtiyaç duyduğunuz hijyenik ortamı elde edebilirsiniz. Elektrikli süpürge tavsiyesi ve yorumlarına göz atarak bu tür elektronik cihazlar hakkında detaylı bilgi edinebilir, dilediğiniz elektrik süpürgesi modeline kolayca karar verebilirsiniz.  

 

Elektrikli Süpürge Seçerken Dikkat Edilecekler 

Elektrikli süpürge seçimlerinde herkesin ihtiyaçları ve kriterleri birbirinden farklıdır. Örneğin bazı kişiler desibel seviyesine dikkat ederken, bazı kişiler ise fırça tipi ve fırça çalışma prensiplerini ön planda tutar. Apartmanda yaşayan kişiler için elektrikli süpürgenin desibel seviyesi dikkat edilmesi gereken bir kriterdir. Yüksek motor gücüne sahip olan ama bir yanda da sessiz çalışan elektrikli süpürge alternatiflerine rastlamak mümkündür. Evcil hayvan sahipleri, evcil hayvan barınmayan diğer ailelere nazaran süpürge gibi ev temizlik işleriyle daha sık uğraşırlar. Yaşamlarına tüylü bir dostun eşlik ettiği kişiler, evcil hayvan tüylerini etkili bir şekilde temizleyen fırça tipine sahip olan modelleri inceleyebilirler. Elektrik süpürgelerinin toz torbalı ya da toz torbasız seçenekleri bulunur. Elektrikli süpürge toz torbalı olan modeller, hazne içerisinde bulunan kağıt toz torbasının düzenli aralıklarla değişimi yapılarak pratik bir şekilde kullanılabilir. Toz torbalı bir elektrik süpürgesi kullanırken, birkaç kullanım sonrasında torbanın içerisindeki toz yoğunluğuna göz atarak torbanın değişim ihtiyacı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Toz torbasız modeller, yüzey ve mobilya gibi alanlardan çektiği tozu torbaya ihtiyaç duymaksızın kendi haznesi içerisinde muhafaza eder. Haznenin genellikle arka kısmında yer alan filtreler, tozdan filtre edilen havayı tekrardan alana geri gönderir. Solunum yolları rahatsızlıklarına ya da polen ve evcil hayvan tüylerine karşı alerjisi olan kişiler, kaliteli ve alerji önleyici filtrelere yer verilen modelleri tercih edebilir.  

 

Elektrikli Süpürge Çeşitleri 

Elektrikli süpürge çeşitleri, tasarımsal ve iç hazne gibi kriterler açısından farklı kategoriler üzerinden kullanıcılara sunulur. Toz torbalı, dikey kullanımlı, üçgen başlıklı ve el süpürgesi haline gelebilme gibi farklı kullanım alternatifleri bulunan elektronik temizlik cihazları, kapsamlı fiyat aralıkları ve model seçenekleri ile geniş bir kitleye hitap eder. İhtiyaçlarınızı ve elektrikli süpürgeyi kullanacağınız alanı baz alarak sizin için en iyi elektrikli süpürge seçeneğini bulmak çok kolaydır. Elektrikli süpürge ayrımında ilk dikkat çeken unsur filtrelerdir. Elektrikli süpürgelerde yaygın olarak kullanılan HEPA ve ULPA filtreleri alerjenleri havadan uzaklaştırarak ortamda ihtiyaç duyulan temizliği sağlayabilir. Filtreler, cihazın motor kısmına toz kaçmasını engeller ve tozla birlikte çekilen havayı tozdan arındırarak temiz bir şekilde havaya geri karışmasını sağlar. Elektrikli süpürgeler ile birlikte gelen başlıklar, cihazın performansının iyileştirilmesini sağlar. Mobilya, sert yüzey ve halılar için özel olarak tasarlanan başlıkları bulunan modeller ile dilediğiniz her alanda yüzeye uygun bir aparat yardımıyla etkili bir temizlik süreci elde edebilirsiniz. Elektrikli süpürgeler tasarımsal konuda dikey ve silindir olarak iki farklı kategoride dizayn edilir. Dikey süpürgeler, kablolu ya da şarj edilerek kablosuz bir şekilde kullanılabilir. Dikey süpürgeler silindir süpürgelere nazaran toz haznesi açısından daha az litre değerine sahiptir. Dikey süpürgeler, portatif yapıları dolayısıyla birçok alanda yer kaplamadan muhafaza edilebilir. Silindir süpürgeler, altında yer alan tekerlekler yardımıyla yüzey üzerinde kolaylıkla hareket ettirilebilir. Silindir süpürgelerin açma, kapama ya da kablo toplama işlemleri genellikle ayakla yapılabilir. Birçok silindir süpürge, dik konuma getirildiği anda güvenlik sistemini çalıştırarak tozun arka kısmında yer alan filtreden havaya toz sızmasını engeller.  

 

Her İhtiyaca Yönelik Elektrikli Süpürge Modelleri 

Elektrikli süpürge fiyatları, toz haznesinin torbalı olup olmadığı, boyut, emiş gücü, desibel, süpürge borusu hareket alanı, başlık ve filtre gibi kategoriler içerisinde birbirleri arasında değişiklik gösterir. Markaların kullanıcılara sunduğu elektrikli süpürge alternatifleri arasında geniş bir fiyat yelpazesine rastlamak mümkündür. İç haznede yer alan filtrenin kalitesi ve türü, elektrikli süpürgelerin fiyatlarını doğrudan etkiler. Bu tür elektronik cihazların fiyatlarını etkileyen diğer kriterler ise kablo uzunluğu, dış tasarım, göstergeler ve süpürge fırçası tasarımlarıdır. Elektrikli süpürgelerin desibel seviyeleri 58-89 dB aralığındadır. Watt birimi üzerinden emiş gücü bulunan cihazların Watt birimi ne kadar yüksekse desibel seviyesi de paralel bir şekilde artış gösterebilir. Halı, sert yüzey ve mobilya gibi farklı alanlara yönelik başlıkları bulunan elektrikli süpürgeler, birçok yüzeyin çizmeden ya da hasar vermeden temizlenmesine olanak tanır. Halıfleks ya da halıların sıkça kullanıldığı yüzeylerde döner başlıklı fırçalar yerine tek yönlü fırçalara sahip olan başlıkları tercih edebilirsiniz. Dip ve köşe alanlarda ise dikdörtgen ya da üçgen formundaki başlıklar köşeye tam oturarak bu alanların da derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Desibel seviyesi, elektrikli süpürge kullanımında önemli rol oynayan unsurlardan biridir. Ses hassasiyeti olan veya apartmanda yaşayan kişiler, düşük desibelli modelleri tercih edebilirler. Düşük desibel ile çalışan elektrikli süpürgeler, bebeği olan aileler için de cazip bir alternatif olarak gösterilebilir. Boru, başlık ve ana gövdede manevra kabiliyeti yüksek olan elektrikli süpürgeler, temizlik süreçlerini kolay bir hale getirerek daha az eforla dilediğiniz her alanı pratik bir şekilde tozdan arındırmanıza yardımcı olur.  

 

En Çok Tercih Edilen Elektrikli Süpürge Modelleri

Elektrikli süpürgeler, evlerin vazgeçilmezi olan temizlik eşyalarındandır. Birçok model arasından karar vermekte zorlanıyorsanız seçim yapmadan önce ihtiyacınız olan Watt gücü, desibel ve filtre gibi detaylara uygun tercih yapabilirsiniz. Temizleme performansı ve kullanım kolaylığı açısından en çok tercih edilen seçenekler arasında şu modeller yer alır

Philips Marathon Ultimate 899 W Torbasız Süpürge 

889 Watt çekiş gücüne sahip olan Philips Marathon Ultimate model toz torbasız elektrikli süpürge, HEPA 13 türü filtresi ile en küçük toz tanelerini dahi çekerek filtre içerisinde tutar. HEPA 13 türü filtre, yüzeye inen polen ve evcil hayvan tüyü gibi alerjik reaksiyona sebep olabilen oluşumları çekerek temizlik esnasında mekan içerisindeki havanın yenilenmesine de yardımcı olur. Otomatik durdurma özelliği bulunan Marathon Ultimate, belirli bir süre kullanılmadan çalışmaya devam ettiğinde kendi kendini durdurarak elektrik enerjisinden tasarruf konusunda avantaj sunar. Markanın 899 Wattlık elektrik süpürgesi, uzaktan kumandası ile ulaşılması zor alanlarda kumanda yoluyla komuta edilerek pratik ve detaylı bir temizlik süreci elde etmenize olanak tanır. NanoClean teknolojisi, zemin ve havadaki tozu iyi bir şekilde emdikten sonra haznesi boşaltılırken içerisindeki tozun yeniden havaya karışmasını engeller. Marathon Ultimate serisinin her üyesi alerji sertifikasına sahiptir. Üçgen biçimindeki süpürge ucu ile köşeli bölgeleri de kolaylıkla temizleyebilir, mobilya ve hassas alan uçları ile yüzey harici alanları da tozdan arındırabilirsiniz  

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 700 W  

Yenilikçi bir tasarım anlayışını benimseyen Dyson Cinetic Big Ball Animal 700 Watt, süpürge başlığını üzerinden geçtiği yüzeyin alçaklık ve yüksekliğine göre ayarlayarak her alanda temiz bir yüzey elde etmenizi sağlar. Toz sızdırmazlık özelliği, minimum verimle maksimum temizlik olanağı tanır. Motorlu fırçası, toprak gibi büyük parçaları dahi etkili bir şekilde yüzeyden uzaklaştırır. Sık ya da seyrek birçok halı türünde yapışan tozları derinlemesine temizleyen model, 700 Watt yüksek emiş gücü ile evcil hayvan tüylerini ve saçları da yüzeyden arındırır. Silikon materyaller ile tasarlanan boru, büyük parçalı kirlerin oluşturabileceği tıkanma durumunu minimuma indirir. Ayrıca süpürge borusunun 360 derece dönebilme özelliği de bulunmaktadır. Tek hareketli hazne içerisindeki toz birikintisini giderebilir, tozla temasınızı engelleyebilirsiniz. Mobilyalar için tasarlanan fırça, her materyalden ya da kumaştan yüzeye sahip olan mobilyaları tozdan arındırmanızı sağlar. Cihaz 80 desibel ses seviyesine sahiptir, kablo uzunluğu ise 6.6 metredir.  

Arnica Tesla Premium 750 Watt Toz Torbasız Süpürge 

Rose ve gümüş renk seçenekleri bulunan Arnica Tesla Premium 750 Watt elektrikli süpürge toz torbasız, A sınıfı enerjisi ile elektrik konusunda tasarruflu bir kullanım elde etmenizi sağlar. 3 litre toz haznesine ve koldan kumanda özelliğine sahip olan elektrikli süpürge, tasarımında yıkanabilir HEPA 13 türü filtreye yer verir. Kablo toplama ve açma kapama komutlarını ayakla kontrol edebileceğiniz süpürge, 70 desibel ses seviyesine sahiptir. 8 metre kablo uzunluğu bulunan Arnica Tesla Premium’un alan erişimi ise ortalama 11 metredir. Arnica marka elektrikli süpürge, dik konumdayken 3 in 1 emniyet sistemi ile haznedeki tozların cihaz dışarısına sızmasını engeller. Cyclone Max Siklon teknolojisi, gözle görülmeyen en küçük toz partiküllerini dahi yüksek emiş gücü üzerinden hazne içerisine gönderir. Turbo döner başlık, evcil hayvan tüyleri ve saçların tek geçişte süpürülmesine yardımcı olur. Emiş gücü ayar kontrolü ile hafif ya da çok tozlu alanlarda etkili bir temizlik yapabilir, ışıklı LED gösterge paneli ile güç seviyesini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.  

Fantom Pratik-S P 1200 500 W Dikey Süpürge 

1.7 kilogram ağırlığı ve ergonomik tasarımı ile elektrik süpürgesi kullanımını pratik bir hale getiren Fantom Pratik-S 500 Watt dikey süpürge, 500 Watt motor gücü ile etkili ve kolay bir temizlik süreci elde etmenize yardımcı olur. Cihazın uzun saplı tasarımı, çok fazla eğilmeye gerek kalmadan yerdeki ufak kırıntı ya da tozları kolaylıkla süpürmenizi sağlar. Fantom marka elektrikli süpürge, beyaz, gri, siyah, mavi, pembe ve kırmızı gibi zengin renk seçeneklerine sahiptir. 1 litre toz haznesi kapasitesine sahip olan elektrikli süpürge, boru kısmı çıkarılarak ve uygun başlık takılarak el süpürgesi haline de gelebilir. Cihazın dar aralık ucu ile mobilya altı, koltuk araları ve duvar ile eşyalar arasında kalan alanları derinlemesine temizleyebilirsiniz. Kaliteli fırça tasarımı ile kedi ve köpek tüylerini de tek seferde toplama özelliği bulunan bu model, kompakt dizaynı sayesinde kullanılmadığı zamanlarda mekan içerisinde oldukça az bir yer kaplar. Ayrıca cihazın duvara monte etme özelliği, elektrikli süpürgeyi duvara asarak muhafaza etmenize de olanak tanır.  

20 May 2021 - 13:15 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler CT Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı CT Haber değil haberi geçen ajanstır.Nevşehir'in Marka İşletmeleri

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?