Nevşehir Protokolünün Anneler Günü Mesajı

Nevşehir siyasi ve STK Başkanları anneler günü mesajı yayınladı. 

Nevşehir siyasi ve STK Başkanları anneler günü mesajı yayınladı. 

İşte o mesajlar ; 

İL GENEL BAŞKANINDAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç 9 Mayıs 2021 Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında: Aile hayatı içerisinde dünyanın en zor görevlerinden birini üstlenen geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirirken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ahlak erdem fazilet ve şefkat sahibi annelerimiz koşulsuz sevginin timsalidirler.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğe umut ve güvenle yürümemizi sağlayan sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı annelerimizin Anneler Gününü kutluyor evlatlarını vatanımız uğruna şehit veren tüm şehit annelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. dedi.

ANNELERIMIZ BAŞ TACIMIZ

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı Anneler günü dolayısıyla yayınladığı mesajında Anne sevgisi sevgilerin en büyüğü en kıymetlisidir. En değerli varlığımız baş tacımız annelerimizin beklentisi ise sevgidir. Onları mutlu etmek emeklerinin boşa gitmediğini göstermek gurur duyacakları evlatlar olmak annelerimiz için en büyük armağandır. Annelerin istediği tek şey hatırlanmak çocuklarını sadece ihtiyaç duyduğu zamanlarda değil her an yanlarında görmektir. Annelerimizi mutlu etmek annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta vatanı için canını feda eden kahraman evlatlarımızın bizlere birer emaneti olan şehit anneleri olmak üzere gazi anneleri ve tüm annelerin gününü kutlar hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimize sağlık ve mutluluklar dilerim dedi.

ONLAR SEVGI. HOŞGÖRÜ VE ŞEFKATIN TIMSALI

Nevşehir MHP İl Başkanı İlhan Kaya yayınladığı mesajıyla Anneler günü kutladı.

Kaya Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan anneler aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir. Dünyaya getirdiği evlatlarını özveriyle büyüten iyiye doğruya güzele yönlendirerek hayata hazırlayan annelerimiz hoşgörü sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır. Yaşamımızda bizi belki de karşılıksız seven tek insandır. Dünyanın en yüce ve kutsal sorumluluğu tabiatındaki sevgi şefkat ve merhamet duygularıyla yerine getiren başta şehit annelerimiz olmak üzere annelerimizin Anneler Gününü kutluyor hepsini saygı minnet ve şükranlarımla selamlıyorum ifadelerinde bulundu.

GÜNDÜZPOLATTAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat ANNELER GÜNÜ NEDENIYLE BIR MESAJ YAYINLADI.

BAŞKAN GÜNDÜZPOLAT MESAJINDA SEVGI VE FEDAKÂRLIKLARINI HER ZAMAN YANINDA HISSETTIĞIMIZ BIZLERI HAYATA HAZIRLAYAN TÜM ANNELERIMIZIN ANNELER GÜNÜ NÜ EN IÇTEN DILEKLERIMLE KUTLAR SAYGI VE SEVGILER SUNARIM DEDI.

ANALARIN HAKKI ÖDENMEZ

İlim Yayma Cemiyeti Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir Anneler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında Toplumumuzun en temel yapı taşını aileler ailelerin temellerini de anneler oluşturmaktadır. Annelerimiz insanın karakterini belirleyen toplumu şekillendiren toplumun kilit taşıdır. Bizlere sevgi saygı hoşgörü adalet merhamet ve özveriyi annelerimiz aşılamaktadır. Karşılıksız emek ve şefkatin ve merhamet kaynağı olan annelerimiz bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında yaşatılmasında en çok payı olan aile ve toplum dinamikleridir. Üzerimizdeki haklarını asla ödeyemeyeceğimiz annelerimiz için bugün onlara vazgeçilmez varlığımız olduklarını göstermek için bir fırsat günüdür. Bu anlamlı günde yeryüzündeki tüm bireylerin kalbi sabrın affediciliğin fedakârlığın sevgi ve saygının timsali annelerimiz için çarpacaktır. Bu önemli ve anlamlı günde anne olma mutluluğunu ve onurunu yaşayan tüm annelerin Anneler Gününü kutluyor milletçe sağlık mutluluk ve huzur içinde nice anneler gününe birlik ve beraberlik içinde ulaşmamızı temenni ediyorum ifadelerinde bulundu.

İYI KI VARSINIZ

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık Anneler gününü kutladığı mesajında Biliyoruz ki her çocuk annesinin hayal gücü. Annelerimiz ne kadar mutlu ve huzurlu olurlarsa geleceğimiz için o denli güzel hayaller kuracaklar o hayalleri gerçekleştirecek nesiller yetiştirecekler. Bugün yarın ve daima annelerimizin yanında olacağımızı sevgi şefkat bağlılık ve merhametlerinin karşılığını ödeyemeyecek olsak da mutluluk ve huzurları için çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgularken başta şehit ailelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü bir kez daha kutluyorum. İyi ki varsınız... dedi.

BAŞKAN ÇIFTÇIDEN ANNELER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftçi Anneler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Belediye Başkanı Çiftçi mesajında Başımızın tacı kalplerimizin ilacı yuvalarımızın mimarı başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyor her birini ayrı ayrı sevgi saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum diyerek tüm annelerin Anneler Gününü kutladı.

ANALARA SAĞLIK MUTLULUK VE HUZUR DILIYORUM

Yenidern Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık Üzerimizde ödenmez hakları bulunan bizleri yetiştirmek için her türlü güçlüğe katlanan karşılıksız sevgi fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır. Gözlerimizi dünyaya açtığımız andan itibaren bizlere doğruluk ve güzellik adına her ne varsa gösteren annelerimizi sadece bu özel günde değil hayatımızın her anında hatırlamalı onlara hak ettikleri değeri daima göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla dünyanın en kutsi vazifesini yerine getiren başta elleri öpülesi annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden öperek Anneler Gününü en samimi duygularımla kutluyor sağlık huzur ve mutluluklar diliyorum dedi.

VARLIKLARIYLA HAYATIMIZI GÜZELLEŞTIREN ANNELERIMIZIN GÜNÜ KUTLU OLSUN

TÜRSAB Kapadokya Bölge Başkanı Talip Aldemir Varlıklarıyla hayatımızı güzelleştiren dünyamızı zenginleştiren annelerimiz için bitmez tükenmez söylenebilecek sözler. Annem tüm annelerimiz  canımız canımızdan öte dünyaya açılan ruh pencerelerimiz. Anne demek sevginin en saf ve karşılıksız halinin tezahür etmesi dünyadaki tüm güzelliklerin tek kelimeyle ifade edilebilmesi demek. Sevgi şefkat ve merhamet dolu yürekleri ile dünya ile aramızdaki en büyük bağımız olan değerli annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun. Annelik dünyada hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur. Anneliği en mukaddes ve hürmete en layık değer olarak gören bir inancın ve ana gibi yar vatan gibi diyar olmaz diyerek yetiştirilen bir kültürün mensupları olan bizler bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında yaşatılmasında emeği olan varlık sebebimiz kulağımıza fısıldanan ilk sesin sahibi annelerimize sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz diyerek Anneler Gününü kutladı.

İNSANLIK TARIHININ ÇELIŞMEDIĞI TEK NOKTA ANNE SEVGISIDIR

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda Annelerimizin hayır dualarına en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde yüreklerimizi sızlatan ana kokusunun hasretiyle tüm annelerimizin ellerinden öperiz diyerek başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin gününü kutladı.

İl Temsilcisi Turgay Çetin  açıklamasında şunları ifade etti:

Nasıl hatırlamam anacığım nasıl

Kaç geceler bana ninni söylerdi

Hasta olunca oydu başucumda bekleyen

Biraz yorulmayayım üzülmeyeyim hemen

Alır kucağına okşardı saçlarımı öperdi.

Bir suyun akışı gibi geçip gitti zamanlar

Şimdi ne o dünkü çocuk ne de o masal kaldı.

Ümit Yaşar Oğuzcanın da dediği gibi ana başkadır. Ana yoksa başını okşayacak gece ninniler masallar söyleyecek kimsen olmaz öksüzdür her tarafın. Sözlüklerde anne sevgisinin tarifi yalın kalır. Bizler biçare iken cennet ayaklarının altında olan analarımızın mertebe-i kemaline ulaşmak ne mümkün. Kültürümüzde annelere verilen değer nedeniyle yaşadığımız topraklara Anadolu deriz.  Bizi yaşatan büyüten doyuran barındıran topraklar gibidir ana Diğer bir adı berekettir Anadolunun tıpkı yüreklerimizde karşılıksız sevginin şartsız merhametin adının ana olması gibi.

Nice yiğitler doğuran analarımızın fedakarlıkları sayesinde vatan toprağında özgürce yaşarız bayrağımız ezan seslerinin arşa yükseldiği semalarda özgürce dalgalanır.  Kılına zarar gelse dünyaları yakan analarımız söz konusu vatan olunca kınalı kuzularını bağrına taş basarak yollar vatan görevine. Bilinmez ki vatan hainlerinin kahpe kurşununa evlatlarını feda etmiş analarımızın yaşadığı acı ne dayanılmaz duyduğu özlem tarifsizdir. Ondan dolayı annesini kaybeden yavrular öksüz olurken yavrusunu kaybeden anneleri hiçbir kelime tanımlayamaz.

Evleri yuvaya dönüştüren toprakları nimet yapan annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Huzur bulduğumuz şefkatine sığındığımız yüreklerinden beslenerek şifa buluruz.  Dara düştüğümüzde herkes kapısını kapatsa tek analarımızın kapısı kilitsizdir bize.

Ne acıdır ki hayat telaşı içinde zaman zaman ihmal ettiğimiz annelerimizin hayatımızdaki yerini onları kaybettiğimiz zaman anlıyoruz. Bu yüzden annelerimiz hayatta iken kıymetlerini bilmek ihtiyaçlarını karşılamamız gerekir. Dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçerken bu sene de belki annelerimizden uzak bir anneler gününü yaşayacağız. Verilen mücadele neticesinde er ya da geç onların ellerinden öpeceğimiz sevgiyle sarılacağımız günler gelecektir.

Türkiye Kamu-Sen olarak başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimize minnet duygularımızı bir kez daha ifade ediyor hayatta olmayanlara Allahtan rahmet diliyoruz. İnsanlığın kurtuluşunun anne sevgisini ve ana yüreğini anlamaktan geçtiğine inanıyoruz. Annelerimizin hayır dualarına en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde yüreklerimizi sızlatan ana kokusunun hasretiyle tüm annelerimizin ellerinden öperiz.

ANNELERIMIZ SONSUZ SEVGI VE TARIFSIZ FEDAKARLIĞIN KARŞILIĞI

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez Anneler günü mesajında Sonsuz sevgi eşsiz şefkat ve tarifsiz fedakarlığın karşılığı olan her daim iyi dilekleri ile en büyük destekçimiz annelerimiz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürkün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere bugün aramızda olmayan annelerimize rahmet diler şehit ve gazi annesi büyüklerimizin önlerinde saygıyla eğilir tüm Anne ve Anne adaylarının Anneler Gününü kutlarım ifadelerinde bulundu.

EN KIYMETLI HAZINEMIZ ANNEMIZ

Memur-Sen Nevşehir İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Çiftci Sevginin şefkatin merhametin sembolü çocuklarının mutluluğu ve başarısı için her türlü zorluğu göze alan annelerin güçlü millet yapımızın hissi ahlaki insani temsilcisi ve teminatı benliğimizin mimarı en kıymeti hazinemiz olduğuna dikkat çekti.

Çiftci Karşılıksız ve şartsız sevgiye fedakârlığa insanı insan yapan tüm değerlere sahip annelik en kutsal görevlerden biridir. Anne ailenin temel direği hiç eksilmeyen bir sevginin sonsuz bir sabrın fedakârlığın iyiliğin şefkatin en temiz ve en masum duyguların simgesidir. Çocuklarını iyi ve sağlıklı bir şekilde yetiştirebilmek için büyük fedakârlık gösteren anneler yarınların güçlü temellerini de atmaktadır. Güçlü toplumun çekirdeği olan ailenin temel dayanağı ve direği annedir. Anne güçlü olursa aile aile güçlü olursa toplum ve millet güçlü olur. Annelerin duyarlılığını gözetmeyen hiçbir çare ve çözüm insanlığa hizmet edemez etmemiştir. Anne sevgisi belli kalıplara sığmayan yüce bir sevgidir. Bizleri bugünlere getiren annelerimiz için ne yapsak azdır haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren bizlere iyiliği dürüstlüğü doğruluğu güzel ahlakı öğreten geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeli ömrümüzün sonuna kadar onları baş tacı etmeli evlat sevgisini en güzel şekilde onlara yaşatmalıyız. Annelerimize sevgimizi her fırsatta göstermeli onlara karşı sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Onların ne kadar kıymetli olduklarını kendilerine daima hissettirmeliyiz. Günümüzde kapitalist sistemin tüketim kültürünün aparatı kılınan özel gün anlayışının ötesinde hayatımıza belirleyici dokunuşlar yapan annelerimize tek bir günle sınırlandırarak değil zamanın üstünde bir paye ile kıymet vermeliyiz. Hayatımızın her anında emek veren annelerimizin çalışma hayatında çalışma şartlarının iyileştirilmesi anneliklerini örselemeyen haklarla donatılması için mücadele ettik etmeye de devam edeceğiz. Biliyoruz ki aile kurumunu göz ardı etmek sadece aileyi değil tüm toplumu tahrip edecektir. Eğitim-Bir-Sen olarak hayatın tüm güzelliklerine layık olan varlıkları bize güç veren varlığımızın gerçek mimarı bütün annelerin Anneler Gününü tebrik ediyor kendilerine sağlık ve mutluluklar diliyoruz dedi.

09 May 2021 - 13:06 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler CT Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı CT Haber değil haberi geçen ajanstır.Nevşehir'in Marka İşletmeleri

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?