Sağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirme Duyurusu  

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir 2021 yılı mayıs dönemi sağlık personeli ve yardımcı sağlık personeli il içi yer değişikliği ilan metni yayınlandı.  

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir 2021 yılı mayıs dönemi sağlık personeli ve yardımcı sağlık personeli il içi yer değişikliği ilan metni yayınlandı.  

26.03.2013 tarih ve 28599 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 371 inci maddesi ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa dayanılarak hazırlanan Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 25.02.2019 tarih ve 2833-88088132 sayılı Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirmesine İlişkin Yönergenin Atama Dönemleri Başlıklı 7 inci maddesi hükümlerine istinaden; 07.11.2017 tarihli Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Kadro Standartları ile Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönerge doğrultusunda; İl içindeki personel ihtiyacı göz önüne alınarak, Müdürlüğümüze bağlı tüm sağlık tesislerinde görev yapan 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (A) bendine göre istihdam edilen sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfındaki personelin il içinde adil ve dengeli dağılımının sağlanması amacıyla yer değiştirmesine ilişkin 2021 yılı Mayıs dönemi atamaları için;  

2021 Mayıs Dönemi İl İçi Yer Değiştirme Suretiyle atama talebinde bulunacak olan Sağlık Personeli ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı Personeli için açılmış olan münhal yerler Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü internetsitesi üzerinden ilan edildi.  

2021Mayıs Dönemi İl İçi Yer Değiştirme Suretiyle atama başvuruları, 05/05/2021tarihinde başlayıp, 11/05/2021tarihinde Saat:17:00’da sona erecek. 

Atama talebinde bulunan Sağlık Personeli ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfi Personeli ilanda duyurulan kurum ve unvanlarla ilgili kısıtlamaları dikkate alarak kendi unvan ve branşlarına göre münhal kadrolara başvuruda bulunabilir.  

Atama talebinde bulunacak personel Ekip Portaldan alacakları Hizmet Puanını gösterir belge ile İl İçi Tayin Talep Formunu doldurarak kurum amirinin onayından sonra kurum üst yazısı ile birlikte Müdürlüğümüz Personel Hizmetleri Başkanlığı Atama Birimine en geç 17/05/2021tarihi mesai bitimine kadar gönderilmesi gerekmekte.  

Müracaatta bulunacak personel en fazla 3 (üç) tercih yapabilecek.  

a) Münhal açılmış olan kadroya başvuran Sağlık Personelinin yerleştirme işlemleri 01/01/2021tarihine göre hesaplanan ve ilan edilen hizmet puanları esas alınarak gerçekleştirilecek. Hizmet Puanlarının eşit olması halinde Sağlık Bakanlığı bünyesindeki hizmet süreleri esas alınacak. Hizmet sürelerinin de eşit olması halinde mesleki kıdemi fazla olan personel, mesleki kıdeminde eşit olması halinde kura ile yerleştirme işlemi gerçekleştirilecek.  

b) Kuraya başvuran personelin hizmet puanlarına itirazları kurumlarına başvuru esnasında alınacaktır, başvuru esnasında hizmet puanına itirazı olmayanların sonradan yapacağı hizmet puanı itirazları değerlendirmeye alınmayacak.    

 c) Alınan hizmet puanı itirazları Müdürlüğümüzce değerlendirilerek yerleştirme işlemi                                         

yeniden hesaplanan hizmet puanlarına göre yapılacak.  

 Başvurularını iptal ettirmek isteyenler iptal dilekçelerini 18/05/2021tarihi mesai bitimine kadar görev yaptıkları kadrolu kurumlarına ibraz ettikleri takdirde değerlendirmeye alınacak.  

 İlan edilen münhal kadrolar dışındaki birimlere başvurular dikkate alınmayacak. 

 Müracaat şartlarını taşımadığı halde yerleştirmesi yapılan personelin atamaları sehven yapılmış olsa dahi ataması iptal edilecek.  

 2021 yılı İl İçi Yer Değişikliği Suretiyle atama kurasında yerleştirilenlerin ayrılış-başlayış işlemleri pandemi şartları göz önüne alınarak atama tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde yapılacak.  

Belirtilen sürede ayrılış yapılmaması halinde mazeret bildirir belgenin Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir. Mazeretsiz olarak ayrılış-başlayış gerçekleşmediği takdirde belirlenen sürenin sonunda atamaları iptal edilecektir.  

 Atama kurası sonucu atamaları yapılıp atamalarını kendi istekleri ile iptal ettirenler ile ayrılış- başlayış işlemlerinin belirlenen süre içinde gerçekleşmemesi nedeniyle ataması iptal edilenler 1 (bir) yıl süre ile atama talebinde bulunamayacak.  

 Başvuru evraklarının incelenmesi neticesinde uygun görülen/görülmeyen başvurular, ret gerekçeleri ile birlikte www.nevsehirism.saglik.gov.tr adresinde ilan edilecek. 

İlan edilen yerlere il dışından Merkez Teşkilat tarafından herhangi bir nedenle atama yapılması durumunda ilan edilen birimlerin ihtiyaç durumlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle ilan edilen birimde PDC dolu olduğu takdirde atama yapılmayacak. 

İl içi yer değişikliği komisyonumuzca değerlendirilip kesin sonuçlar Müdürlük internet sitesinden duyurulacak. Yerleştirme sonuçlarının ilanı tebligat yerine geçecek olup ayrıca bir tebligat yapılmayacak.

05 May 2021 - 13:31 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler CT Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı CT Haber değil haberi geçen ajanstır.Nevşehir'in Marka İşletmeleri

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?