Vatandaşlara Ramazan Ayı Tebriği

Ramazan Ayı'nın gelmesi sebebiyle çeşitli STK ve Siyasetçiler vatandaşlara Ramazan Ayı Tebriği yayımladı.

Ramazan Ayı'nın gelmesi sebebiyle çeşitli STK ve Siyasetçiler vatandaşlara Ramazan Ayı Tebriği yayımladı.

Başkan Ateş'ten Hem Teşekkür Hem Kutlama  

NEVŞEHİR(MHA) Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık dolayısıyla kendisine geçmiş olsun temennilerinde bulunanlara teşekkür ettiği açıklamasında ayrıca tüm İslam Aleminin Ramazan-ı Şerifini de kutladı.  

Başkan Ateş, "Mübarek Ramazan ayı öncesi halkımıza yeniden hizmet etmeyi nasip eden Rabbime şükürler olsun. Bu süreçte büyük nezaket gösterip geçmiş olsun dileklerini ileten il ve ilçe protokolümüze; arayan, mesaj gönderen, sosyal medyadan ilgi gösteren tüm dostlarımıza ve özellikle dualarını esirgemeyen çok kıymetli Ortahisarlı hemşerilerime; istirahatte olduğum süreçte yokluğumu hissettirmeden görevini layıkıyla yapan Belediye Meclis Üyelerime ve Personelime çok teşekkür ederim. Maske + Mesafe ve Hijyen kurallarına riayet ederek ilk günkü çalışma aşkıyla hizmet etmeye devam edeceğiz. Ramazan ayımızın tüm İslam alemine mübarek olması dileğiyle, saygılarımı sunarım" diye konuştu.  

 

Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan  

NEVŞEHİR(MHA) İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Ramazan Ayı’nın başlangıcı nedeniyle bir mesaj yayınladı.  

Dinç mesajında: “Bereketin, bolluğun ve paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı, yılın en hayırlı ayı olarak büyük özlemle beklediğimiz Ramazan ayına bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yüce Allah’tan güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında; kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını, tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam âleminin mübarek Ramazan Ayı’nı kutluyorum” dedi. 

 

Pınarbaşı'dan Ramazan'ı Şerif Kutlaması  

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla yaptığı açıklamada; üç ayların sonuncusu rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif’in başlaması nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 

Başkan Pınarbaşı mesajında; ”Mübarek Ramazan Ayı’nın sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde bereketli ve huzurlu geçmesi temennisi ile tüm Hemşehrilerimizin ve İslam Âleminin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

Bu Mukaddes Ay'ın Feyzinden ve Bereketinden Hep Birlikte Yararlanalım  

NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, İslam Aleminin, Türk Milletinin ve Nevşehir halkının ramazan ayını kutladı.  

Başkan Çiftci, "Toplumsal hayatımızda huzur, sosyal yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı af, mağfiret ve bereketin sembolü olan Ramazan ayına hep birlikte kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ramazan ayı; dini, sosyal ve kültürel hayatta önemli bir yere sahip olması nedeniyle, Milletimizin derin köklerinde yatan dayanışma ve yardımlaşma ruhunun ortaya çıktığı özel zaman dilimleri arasındaki yerini almıştır. Bugüne kadar birlik ve beraberlik örneği sergileyen İnsanımızın, bugün de aynı civanmertliği göstererek ihtiyaç sahiplerine ellerini uzatıp bu Mukaddes Ayın feyiz ve bereketinden istifade edeceklerine olan inancımız tamdır. Ramazan ayının Ülkemizde ve İlçemizde sevgi, hoşgörü ve sosyal dayanışma içerisinde huzurlu bir şekilde geçmesi temennilerimle, tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayını tebrik eder, selam ve sevgilerimi sunarım" ifadelerinde bulundu. 

Ramazan Ayı İslam Alemine Sağlık, Huzur Getirsin  

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajında; "Rahmet ve merhamet ayı olan Ramazan Ay'ının İslam Alemine barış, huzur, kardeşlik ve bereket getirmesini diliyor, milletimizin ve bütün Müslümanların mübarek ramazan ayını kutluyorum. Ramazan coşkusunun birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini yüce Allah'tan tan niyaz ederim" dedi. 

Ramazan Ayı Rahmet, Mağfiret ve Bereket Ayı  

NEVŞEHİR(MHA) CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Ramazan ayı'nın başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında; "On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif, insanlığı karanlıklardan çıkarıp aydınlığa kavuşturan kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu, böylece insanlık için yeni bir dönemin başladığı mübarek bir aydır. Rahmet, mağfiret ve bereket mevsimi olan Ramazan, dinimizce taşıdığı önemin yanı sıra, sosyal hayatımızda da en önemli yardımlaşma ve dayanışmanın yaşandığı dönemdir. Yoksul ve yoksun kardeşlerimizin yaralarını sarmak, aynı birliğimizi ve dirliğimizi daha anlamlı hale getirecek, daha da güçlendirecektir. On bir ayın sultanı Ramazan ayındaki güzel alışkanlıklarımızı hayatın tüm zamanına yayarak ve odak noktasına yerleştirerek, çocuklarımıza örnek insan, dünya toplumlarına örnek toplum olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Ramazan ayının ülkemize ve İslam Âlemine tüm güzellikleri getirmesini diliyorum" dedi.  

 

Ramazan-ı Şerif Ülkemize, Gönül Coğrafyamıza ve Tüm İnsanlığa Hayırlar Getirsin  

NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Ramazan ayının gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.  

Başkan Güneş, "11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerifin Müslümanlar için bir umut ve uyanış olduğunu kaydeden Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, “Allah bu mübarek ayda dilimizi, kalbimizi, tefekkür dünyamızı ve bütün hayatımızı Ramazanın getirdiği güzelliklerle buluşturmayı nasip etsin. Bir yandan Ramazan ayına kavuşmanın sevincini yaşarken, bir yandan da böyle mübarek bir ayı salgının gölgesinde geçirecek olmanın burukluğunu hissediyoruz. İnsanlık şu anda büyük bir sınavdan geçiyor. İnşallah tekrar camilerde, gönül sofralarında buluşacağımız günler yakındır. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Ramazan ayını kutluyor; Ramazan-ı Şerif’in ülkemize, gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

 

Başkan Altınışık'tan Kutlama Mesajı  

NEVŞEHİR(MHA) Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, Ramazan Ayı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.  

Altınışık, “On bir ayın sultanı, rahmet, bereket, mağfiret, kardeşlik ve yardımlaşma ayı olan Ramazan ayına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ve bin aydan daha hayırlı olan ve içerisinde Kadir Gecesinin de bulunduğu bereket ayına ulaşmış bulunuyoruz. Toplumsal ve insani dayanışmanın en üst düzeye çıktığı, sevgi, hoşgörü, şefkat ve merhamet duygularının ölçülemeyeceği bu ayda, Ramazan Bayramına da sağlıklı bir şekilde erişmemizi yüce Allah'tan niyaz ediyor, gönüllere, huzur ve bereket getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı. 

 

Tüm İslam Alemi'nin Ramazan Ayı Kutlu Olsun  

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Ramazan Ayının başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  

Başkan Gündüzpolat, mesajında şu ifadelere yer verdi: ''Sevgi, hoşgörü, kardeşlik, yardımlaşma ve vefa duygularını en yoğun şekilde yaşadığımız aydır Ramazan... Barışa ve huzura hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyduğumuz böyle bir dönemde, tüm İslam âleminin Ramazan Ayını en içten duygularımla kutluyor ve bu mübarek ayın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.'' 

 

Ramazan'ınız Hayırlı, Sofralarınız Bereketli Olsun  

NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, ramazan ayı nedeniyle yayınladığı mesajında; "Korona virüs salgını sebebi ile Ramazan ayını buruk karşıladığımız hissiyatına kapılmayalım. Bu süreçte maske, mesafe ve hijyen kurallarına sıkı bir şekilde uyarak Ramazan ayını ailemiz ile birlikte geçireceğimiz güzel vakitler ile telafi edelim. Ramazan ayı, kurtuluş ayıdır ve en kısa zamanda salgından kurtulmayı diliyorum. Her yıl Ramazan ayında daha da arttırdığımız dayanışmamız ve paylaşmamız bu yıl sağlık alanında olsun ki; sevdiklerimize ve özlediğimiz güzel günlerimize geri dönebilelim. Sofralarımızdan bolluk ve bereket,  gönüllerimizden huzur; ruh ve bedenimizden sağlık eksik olmasın. Dünya olarak mücadelesini verdiğimiz Korona virüs salgının bir an önce sona ermesini diliyor, Ramazan ayının tüm Türk İslam âlemine huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

 

KGK Başkanından Ramazan Ayı Kutlaması  

NEVŞEHİR(MHA) Küresel Gazeteciler Konseyi İl Başkanı M. Tolga Karaca, Ramazan ayı dolayısıyla yayınladığı mesajında; "Rahmet ve cennet kapılarının açıldığı, cehennem kapılarının da kapandığı on bir ayın sultanı olarak nitelendirilen Mübarek Ramazan ayını birlik ve beraberlik içerisinde geçirmeliyiz. Huzur ve mutluluk içinde bereketli sofralarda açılan iftarlar, kalkılan sahurlar ve yapılan ibadetler, kılınan teravihlerle bu ayı dolu dolu geçirerek ramazanın tadına varmalıyız. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim bu ayda inmeye başlamış ve Kur’an-ı Kerimde ismi olan tek ayda yine Ramazan ayı olup, içinde bin aydan daha hayırlı olarak bilinen ve ramazanın 27’inci gecesine denk gelen Kadir Gecesi bulunmaktadır. Ramazan ayı, ibadet ayı olmasının yanında aynı zamanda yardımlaşma ayı olmasında dolayı yoksul ve fakir vatandaşlara yardım elimizi uzatmalıyız. Bu vesile ile; başı rahmet, ortası merhamet, sonu cehennemden azat olan on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına erişmenin mutluluğu ve sevinci içindeyiz. Tüm İslam aleminin mübarek Ramazan-ı Şeriflerini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı. 

13 Nis 2021 - 12:41 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler CT Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı CT Haber değil haberi geçen ajanstır.Nevşehir'in Marka İşletmeleri

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket NEVŞEHİR'İN BELDELERİ ARASINDA EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI SİZCE KİM?