Çiftçilere Başvurusu Sona Erecek Desteklemeler

Ürgüp Ziraat Odası Başvurusu Sona Erecek Desteklemeleri yayınladı

Ürgüp Ziraat Odası Başvurusu Sona Erecek Desteklemeleri yayınladı

Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı Aralık ayı içerisinde müracaatı yapılması gereken süresi sona eren desteklemeler konusunda uyarılarda bulundu.

1- YEM BITKILERI DESTEĞI  2020 yılı ÇKSsi yaptıran korunga yonca fiğ çavdar yeşil ot mısır slaj yulaf yeşil ot vb. ekilen ürünler için destekleme başvuru SON GÜNÜ 15 ARALIK 2020 SALI GÜNÜDÜR.

2- BUZAĞI DESTEKLEMELERI 2020 yılı 1. Dönem Buzağı Desteği alınabilmesi için

- 2020 Yılı birinci dönem için SON BAŞVURU GÜNÜ 31/12/2020

- 2020 Yılı ikinci dönem için ise 1/4/ 2021-15/6/2021 tarihleri arasında başvuru yapılacak.

- Birinci dönemde başvurusu olan yetiştiriciler ikinci dönemde tekrar başvuru yapamaz. Süresi geçtikten sonra yapılan tüm başvurular ise geçersizdir. Yapılan başvurular 2020 destekleme yılı için geçerlidir.

- Desteklemeden yararlanabilmek için İl ilçe Tarım ve Orman müdürlüklerine başvuru yapılması gerekiyor.

3- YÜZDE 40 HIBELI DAMIZLIK DÜVE ALIM DESTEĞI MÜRACAATI

SON GÜN: 31 ARALIK 2020

Tarımsal Desteklemelere İlişkin 05/11/2020 tarihli ve 3190 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe konulan 2020 yılında uygulanacak olan tarımsal desteklemelere ilişkin Karara dayanılarak hazırlanan Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğinin Tebliğ No:2020/32 15. maddesi gereğince 40 Hibeli Damızlık Düve Alım Desteği Müracaatları Başlamıştır.

Şartları uygun olan yetiştiriciler 07 ARALIK 2020-31 ARALIK 2020 tarihleri arasında 24 günlük süre içerisinde işletmelerinin kayıtlı olduğu İlçe Müdürlüklerine başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Şartları:

Yetiştiricinin işletmesinin Kararın yayımı tarihi itibarıyla TÜRKVETe kayıt edilmiş olması ve işletme kapasitesinin destek talep edilen hayvan sayısı ile uyumlu olması gerekmektedir.

İşletme kapasitesinin ahır büyüklüğünün talep edilen hayvan miktarını karşılayacak düzeyde olması gerekir destek talep edilen hayvan sayısı ile uyumlu olması gerekmektedir.

Bir işletme kapasitesini 20 başa tamamlayacak şekilde desteklemeden yararlandırılır.

Destek miktarı düve/manda alım bedelinin 40ı kadar olup düve/manda başına desteklemeye esas Bakanlıkça belirlenen fiyatın 40ından fazla olamaz.

Düveler Düve Yetiştirici Merkezlerinden Hastalıktan Ari İşletmelerden Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden Damızlık Sığır Yetiştirici Birlikleri ile Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştiraklerinden temin edilir. Hayvanlar Kararın yayımı tarihi itibarıyla TÜRKVETte kayıtlı ve yurt içinden temin edilmiş olmalıdır.

BAŞVURU SIRASINDA ISTENEN BELGELER:

Başvurular işletme sahibi tarafından dilekçe ile işletmenin kayıtlı olduğu ilçe müdürlüklerine yapılır. Düve alım desteğine gerçek/tüzel kişiler sadece bir işletmesi için başvurabilir. Başvuru sırasında aşağıdaki belgeler istenir:

1 Başvuru dilekçesi

2 Varsa hayvancılık/ziraat alanında eğitim aldığına dair diploma/belge/sertifika fotokopisi

3 Varsa gazi veya birinci derece şehit yakını olduğuna dair belge

4 Varsa işletmenin ari/organik niteliğine dair belge.

4- KÜÇÜK AILE İŞLETME DESTEĞI 2020 yılı ÇKS ye kayıtlı ve toplam ekili alanı 5 dekar ve altında olan meyve sebze ve süs bitkisi vb. eken Küçük aile işletmesi sınıfına giren çiftçilerimizin 2020 yılı için dekar başı 100 TL destekten yararlanmaları için 31.12.2020 TARIHINE kadar İlçe Tarıma dilekçe vermeleri gerekmektedir.

5- ARILI KOVAN DESTEKLEMESI Destekleme almak için Merkez birliği düzeyinde örgütlenmiş yetiştirici ve üretici birliklerine üye henüz başvurusunu yapmamış arıcılarımız başvurularını 18 ARALIK 2020 TARIHINE KADAR ÜYESI OLDUĞU BIRLIKLERE müracaat edebilir. 31 Aralık 2020 tarihine kadar arılı kovan tespitleri devam etmektedir.

10 Ara 2020 - 01:45 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler CT Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı CT Haber değil haberi geçen ajanstır.Nevşehir'in Marka İşletmeleri

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Korona Virüsü Psikolojinizi Bozdu mu ?