1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

NEVŞEHİRMHA HAK-İŞ Nevşehir İl Başkanı Fatih Mutlu basın açıklamasında 1 Mayıs emek ve dayanışma gününü kutladı.

Büyütmek için resme tıklayın

NEVŞEHİRMHA HAK-İŞ Nevşehir İl Başkanı Fatih Mutlu basın açıklamasında 1 Mayıs emek ve dayanışma gününü kutladı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında güvenli mesafe kurallarına uyularak Gülbahçe önünde düzenlenen basın açıklamasında HAK-İŞ Nevşehir İl Başkanı Fatih Mutlu Bizler Türkiyenin bütün emekçileri emeklileri işsizleri yoksulları kadınları erkekleri gençleri yaşlıları engellileri meslek sahipleri ve sivil toplum kuruluşları olarak tüm dünya emekçileriyle birlikte bugün yine 1 Mayısta birlikteyiz. Korona virüs salgını nedeni ile kitlesel kutlama imkanı olmasa da 1 Mayısta ekranlarda illerin meydanlarında ve her yerdeyiz. HAK-İŞ olarak 23 Nisanda Millî Mücadelemizin 100. Yılını tüm teşkilatımız ve emekçilerimiz ile İstiklal Marşımızı okuyarak büyük bir coşkuyla kutladık. Yine aynı gece başlayan rahmet bereket ve mağfiret ayı Ramazan ayının milletimiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

HAK-İŞ olarak bu 1 Mayısta

- Kısa Çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarının daha da esnetilmesini istiyoruz.

- Bu süreçte uygulanan fesih yasaklarını olumlu buluyoruz. Bununla birlikte Ücretsiz izin uygulamasının istismar edilmesine HAYIR diyoruz.

- Bütün sağlık emekçilerimiz için eşit haklar istiyoruz.

- Taşerondan kadroya geçen emekçilerin TİS sürelerinin öne çekilmesini istiyoruz.

- Geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümü istiyoruz.

- Tüm emekçilerimiz için daha fazla iş güvencesi istiyoruz.

- Örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz.

- İşyerlerinde İş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin daha da yaygınlaştırılmasını istiyoruz.

Bizler Güçlü Güzel Yarınlar için Haklarda daha güçlü gelecek için Sağlığımız için İş Güvencemiz için İşimiz ve Emeğimiz için yine ve yüksek sesle haykırmak için meydanlardayız. Bu zor süreçte iş başında fedakarca cesurca ve özveri ile çalışan başta sağlık gıda banka taşıma güvenlik temizlik haberleşme basın petrol ile kamu ve özel bütün sektörlerdeki tüm emekçi kardeşlerimize gönülden haykırarak teşekkür etmek için buradayız. Emekçi kardeşlerimize Sen sağlığını koru emeğini biz koruruz diyoruz. Tüm emekçilerimizi Güvende olmak için HAK-İŞ ile birlikte mücadeleye davet ediyoruz.

Daha Fazla Dayanışma Daha Çok Emek Daha Çok Önlem Daha Çok İş Güvenliği Daha Güçlü Türkiye için 1 Mayısta yine meydanlardayız. HAK-İŞ olarak bizler sosyal devlet sosyal barış sosyal adalet eşitlik ve sendikal haklarımız için 81 ilimizde meydanlarda ekranlarda ve her yerdeyiz. HAK-İŞ olarak 1 Mayısta ülkemizin bölgemizin ve küremizin bütün emekçileri mağdurları mazlumları ile küresel salgına karşı tüm insanlık adına dayanışmamızı yinelemek için buradayız. Biliyoruz ki Dünyamız bir sevgimiz bir. ITUC ETUC ILO ve ITUC-APnin salgın sürecinde bizimle işbirliği ve dayanışma içinde olmasını önemsiyoruz. Ülkemizin bugünü ve geleceği için ülkemizin bütünlüğü insanlarımızın birlik beraberlik ve kardeşliği için talep teklif ve beklentilerimizin karşılanması için meydanlardayız. HAK-İŞ olarak İnsan onuruna yaraşır saygın iş istiyoruz. Vergi adaletsizliklerinin giderilmesini ücretlerdeki yüksek vergi dilimlerinin düşürülmesini ve Asgari Ücretin insan onuruna yakışır olmasını istiyoruz. Asgari gelir desteği uygulamasına geçilmesini istiyoruz. Yoksulluğun önlenmesini Kayıt dışı çalışmanın sonlandırılmasını istiyoruz. Biz ücretliler milli gelirden ekonomik büyümeden ve refah artışından hak ettiğimiz payı istiyoruz. İnsanı merkeze alan daha adil ve sürdürülebilir bir dünya ve Türkiye ekonomisi istiyoruz. Çalışanlara yönelik şiddet ve mobbingin önlenmesini istiyoruz. Çocuk istismarının önlenmesini kadına yönelik şiddetin engellenmesini istiyoruz. İstihdamda kadın ve gençlere daha çok yer verilmesini istiyoruz. Annelik hakkının korunmasını kreş ihtiyacının karşılanmasını istiyoruz. Gençlerin eğitim staj ve işe giriş imkânlarının geliştirilmesini istiyoruz. Engellilerin toplumsal yaşama etkin bir şekilde katılmasını istiyoruz. Her türlü ayrımcılıktan uzak insan odaklı etkin politikalar istiyoruz. Hangi ülkeden olursa olsun ülkemize sığınan mülteci ve göçmen kardeşlerimiz için entegre edilebilir sürdürülebilir ulusal ve uluslararası uyum politikalarının geliştirilmesini istiyoruz.

Biz 83 Milyon vatandaşımız ve 4 milyon göçmen kardeşimiz ile birlikte Türkiyeyiz diyoruz. Hepimizin eşit haklardan eşit şartlarda ve eşit sorumlulukla yararlanmasını istiyoruz.Dünyanın dört bir yanında mazlumların uğradığı zulmün son bulmasını tüm dünyada barış özgürlük adalet ve demokrasinin sağlanmasını istiyoruz. Ülkemizin yaşadığı bu zor günleri önlemlere uyarak sabrederek dayanışma ve el birliğiyle atlatacağız. Refahın kardeşliğin huzurun ve hoşgörünün artarak hâkim olduğu bir Türkiyenin kıvancını yaşıyoruz. Ülkemize insanlarımıza ve emekçilerimize güveniyoruz. Ülkemizin potansiyeline gücüne geleceğine yürekten inanıyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak sendikasız ve örgütsüz bütün çalışanlara Örgütlü ol Sendikalı ol HAK-İŞli ol diyoruz. Güçlü izolasyon sağlıklı TÜRKİYE diyoruz. Zor günler geçsin sonra yine meydanlarda buluşacağız. Emekçiler yine coşacak güzel günler gelecek. HAK-İŞ olarak bugün emek barış özgürlük adalet ve demokrasi için haykırıyoruz ifadelerinde bulundu.

30 Nisan 2020 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Korona Virüsü Psikolojinizi Bozdu mu ?