Gülşehir Kaymakamlığından İlçe Halkına Önemli Duyuru

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir Kaymakamlığı, iller arası seyahat ve market, pazaryeri tedbirleri konusunda ilçe halkını bilgilendirdi.

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir Kaymakamlığı, iller arası seyahat ve market, pazaryeri tedbirleri konusunda ilçe halkını bilgilendirdi.

Açıklamada; “Ülkemiz genelinde korona virüs ile mücadele kapsamında bir dizi tedbir alınmış ve alınmaya da devam edilmektedir. Alınan tedbirlerin etkili olabilmesi için tedbirlerin uygulamasına yönelik talimatlar yayımlanmaktadır. Bu kapsamda;
Şehirlerarası Otobüs ile ve  Havayoluyla yapılacak ulaşım izne bağlanmıştır. Bu izin sadece aşağıdaki durumlarda verilecektir.
1-Tedavi ihtiyacı nedeniyle doktor kararı ile sevk edilen, 
2-Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar, 
3-Özellikle son 15 gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yer bulamayan vatandaşlarımız, 
4-Sadece havayolu ulaşımı ile sınırlı olmak üzere temel insani ihtiyaçların üretim ve tedavi süreçleri içerisinde yer aldığını ilgili meslek odalarından belgelendirenler, 
A-)  Otobüs İle Seyahat  Yapacak Vatandaşlarımız;
1-Otobüs ile yapılacak seyahatleri için Nevşehir il merkezinde ve tüm ilçelerimizde oluşturulan seyahat izin kurullarına (otogarlarda oluşturulan masalara)
2-İçişleri Bakanlığımıza tahsis edilen Alo 199 çağrı merkezine 
3-İçişleri Bakanlığı E- Başvuru sistemi üzerinden müracaat edeceklerdir.
B-)  Havayolu İle Seyahat Yapacak Vatandaşlarımız; 
1-Uçuşu gerçekleştirecekleri havaalanlarında oluşturulan seyahat izin kurullarına, (ilçemiz havaalanından uçuşlar durdurulduğu için bu süreçte müracaatlar ilimize değil uçuş yapılacak havaalanındaki kurula yapılacaktır )
2-İçişleri bakanlığımıza tahsis edilen Alo 199 Çağrı merkezine ,
3-İçişleri Bakanlığı E- Başvuru  sistemi üzerinden müracaat edeceklerdir. 
Yukarıda sayılanların dışında hiç kimseye izin verilmeyeceği gibi taksi, hususi araç gibi araçlarla yol arkadaşlığı gibi internet üzerinden yapılacak toplu taşıma organizasyonları ile toplu taşıma sonucunu doğuracak girişimlere kesinlikle müsaade edilmeyecektir.
Ayrıca; İlimiz genelinde market ve pazaryerlerine çocuklar kesinlikle alınmayacaktır” ifadelerinde bulunuldu.

01 Nisan 2020 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Korona Virüsü Psikolojinizi Bozdu mu ?