Kefalet Kredisi Ertelenmesi Resmi Gazetede Yayımlandı

Nevşehir Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Nevşehirli esnaflarında beklediği kefalet kredilerinin ertelenmesine ilişkin bir açıklamada bulundu. 

Nevşehir Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Nevşehirli esnaflarında beklediği kefalet kredilerinin ertelenmesine ilişkin bir açıklamada bulundu. 

Nevşehir Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada ; Esnaf ve Sanatkarlarımızın ülkemizde de görülen salgın hastalık nedeniyle işlerinin olumsuz yönde hızla ilerlemesi ve geçici kapatmalar nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntıların giderilmesi için atılan adımlardan olan Kefalet Kredilerinin ertelenmesi kararı bugün ki Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Alınan karar kapsamında kefalet kredilerinden 31 Mart 2020 ve öncesi tarihlerde kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçlarından 1 Nisan-30 Haziran 2020 tarihleri arasında vadesi dolacak olan kredi borçları vadesinde/taksit vadesinde/hesap devresinde ilgili mevzuata göre gfaiz tahakkuk ettirilmek suretiyle vade tarihinden /taksit vadesinden/hesap devresinden itibaren üç ay süreyle faizsiz olarak erteleme geldi. ayrıca buna bağlı olarak kredi itfa tablosu doğrultusunda kalan tüm taksitler ötelendi.

Alınan karardan yaralanmak isteyen esnaflarımızın çalışan sayısında eksilme yapmayacağını taahhüt etmesi gerekmektedir. Eksiltme yapanların ertelemesi bozularak kapsamdan çıkarılacaktır.

25 Mart 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?