Nevşehir'in İlacı, Sizce Başkan Rasim Arı Mı?

Eleştiri yapmak bir gazetecinin olmazsa olmazlarındandır. Çünkü yapılan her eleştiri bir yönlendirmedir. Bizler eleştireceğiz ki gereken yapılsın.

Büyütmek için resme tıklayın

Eleştiri yapmak bir gazetecinin olmazsa olmazlarındandır. Çünkü yapılan her eleştiri bir yönlendirmedir. Bizler eleştireceğiz ki gereken yapılsın.

CT Haber olarak Nevşehir’de bunu başardığımızı düşünüyoruz. Yazdığımız haberler gerekli yerlere ulaşıyor. Bu durum bizi gururlandırıyor ve daha çok yazma isteği uyandırıyor ancak biz sadece olumsuz haber yazmakla kalmıyoruz. Hak edene hak ettiğini vermek iyi de olsa kötüde olsa bu bizim işimiz çünkü ‘iltifatta marifete tabidir’ diyerek Nevşehir’de övülmeyi hak eden kişiyi yazmakta boynumuzun borcu…

Kimdir o derseniz… Nevşehir’de son zamanlarda popüler isim haline gelen Belediye Başkanı Rasim Arı…

Onun popülerliği sadece Nevşehir ile sınırlı kalmıyor. Türkiye’den, Nevşehirli olsun olmasın takip edeni, seveni çok… E sevmeyeni de yok diyemeyiz tabii.

Neyse gelelim yazımızın konusuna…

Nevşehir denilince Kapadokya bölgesi ve turizm akla gelir. Bu durum Nevşehir adına değer katıyor. Ancak gel gelelim bu değer sadece adında kalmış maalesef.

Önceki siyasiler Nevşehir için bir şey yapmamış desek yalan olmaz. Görünen o ki sadece turist çekmek için ilçelere yoğunlaşmışlar. Bu da Nevşehir’i eksik, sahipsiz, yalnız bırakmış.

Nevşehirliler için olumlu sonuç ise (en azından şimdi göründüğü kadarıyla diyebiliriz, zaman ne gösterir bilinmez) seçimler sonrası Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Rasim Arı diyebiliriz.

Görünen o ki Arı, sahipsiz bırakılan Nevşehir’e sahip çıkmak istiyor. İlçelere değil merkeze de değer kazandırmak istiyor.

Bu çerçevede önem verdiği en büyük proje “kale projesi”.

Kale projesi tamamlandıktan sonra merkeze turist geleceğini ve şehrin ekonomisine katkıda bulunacağını düşünen Arı, bu proje için heyecanlı diyebiliriz. Ama düşündüğü olur mu, kale projesi sadece şehri geliştirmeye yeter mi onu bilemeyiz ama bildiğimiz şu var ki şehri geliştirme konusunda kararlı.

Başkan Arı, her defasında Nevşehir’e yaptıkları ve yapacaklarını kameralara anlatmaktan geri durmuyor. Heyecanını bizler aracılığıyla siz Nevşehirliler ile paylaşıyor. Biz de haberlerimizde yapılanlara yer veriyoruz.

Son yapılan yenilik ise 20 Temmuz Mahallesi ve Bahçeli Evler Mahallesinin kesiştiği noktada bulunan Forum kavşağı baştan aşağı yenilenmesi oldu.

Şehrin en işlek caddelerinde bulunan kavşağa Başkan Arı, hilal heykeli yaptırdı. Eski uçak maketini kaldırtan Arı, yerine muhteşem bir görünüme sahip üzerinde saati de bulunan ay yıldızlı bir çalışma yaptırdı.

Başkan Arı’nın bu çalışması, hem mahallelileri hem de Nevşehirlileri sevindirdi.

Yaptıklarına ve yapacaklarına bakılacak olursa Rasim Arı, Nevşehir’e ilaç olmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Tabii son karar yine siz Nevşehirlilerde…

 

23 Ocak 2020 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?