Şimdi de Çay'da Oyunlarla Vatandaş Kandırılıyor

Gıda anlamında gün geçmiyor ki farklı olaylar olmasın, domuz eti kullananım ararsınız boya kullanıp göz boyayanımı ararsınız.  

Gıda anlamında gün geçmiyor ki farklı olaylar olmasın, Vicdansızlar insanlara Dana eti diye domuz eti, kuzu eti diye Eşek eti yedirdikleri yetmezmiş gibi şimdi de Kuru Çaya gıda boya maddesi kattılar.

Hemen herkesin kullandığı çaylarda da insan vücuduna zararlı boyalar bulundu.. Süt ürünleri ise bir felaket.. İşte o rezalet..

Yine Tarım ve Orman bakanlığı tarafından açıklanan listelere göre, kamuoyuyla paylaşılan alkolsüz içeceklerde ve takviye edici gıda ürünlerinde ilaç etken maddesi, ballarda taklit ve tağşiş yapıldığı belirlenen listeler bakanlığın internet sitesinde açıklandı. Gariban vatandaşın ağız tadıyla içtiği bir kuru çay vardı. Ona da hile katarak boya maddesi ile karıştırdılar.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan Laboratuar incelemeleri sırasında çeşitli markalar adı altında piyasaya sürülen Çaylara da renk vermesi için gıda boyası katılan çay markaları isimleri ile birlikte teşhir edilerek yayınlandı..

BAKANLIĞIN YAPTIĞI AÇIKLAMA İSE ŞÖYLE :

"Bakanlığımızın yürüttüğü resmi kontroller ve firmaların otokontrol sistemlerine ek olarak bu uygulamamız tüketici sağlığının ve menfaatinin korunması, sektörde haksız rekabetin önlenmesi, tüketiciler aracılığıyla firmalar üzerinde bir denetim mekanizması oluşturulması ve firmaların güvenilir gıda üretiminin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. Söz konusu uygunsuzlukların tespit edilmesinde, Bakanlığımızca yürütülen denetimlerin yanında, tüketiciler tarafından yapılan ihbar, şikayet, CİMER ve Alo 174 Gıda Hattı başvuruları neticesinde gerçekleştirilen denetimlerin de büyük payı olduğu açıktır. Bu bakımdan tüketicilerin bu başvurularını sürdürmeleri, halkımızın sağlığının korunması yönündeki çalışmalarımız için büyük önem taşımaktadır." 

Duyuruda, gıda konusunda kamu otoritesi olan Bakanlığın, yasalarla verilmiş tüm yetkileri tereddütsüz kullanarak gıda güvenilirliğinin sağlanmasına ve tüketicinin korunmasına yönelik çalışmalarını aralıksız ve büyük bir titizlikle sürdürdüğü vurgulandı ve isimler aşağıdaki gibi teşhir edilerek yayınlandı..

21 Ocak 2020 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?