Alperen Ocaklarından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Nevşehir Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkan Vekili Alper Kama 3 Aralık engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Nevşehir Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkan Vekili Alper Kama 3 Aralık engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Nevşehir Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkan Vekili Alper Kama  mesajında; Bir nedenden ötürü hayatlarını bizler gibi sürdüremeyen dünyayı bizim gibi algılayamayan insanlar: Özel İnsanlar... Engelli olmak engelli yaşamak insanın kendi tercihiyle olan bir durum değildir. Doğum öncesi doğum sırası ya da doğum sonrası yaşanan problemlerden dolayı bu Özel İnsanlar hayatlarını bizler gibi sürdürmekte algılamakta zorlanıyorlar. Aslında asıl engel bu Özel İnsanlara karşı toplumumuzun bakış açısı: Dışlama hor görme küçümseme...

Engelli Özürlü diyerek hor görme küçümseme..Çocuklarımızı ve kendimizi bu Özel İnsanların bulunduğu ortamlardan uzaklaştırma ya da aynı ortamda bulunmalarına tahammül edememe...Asıl engel bunlar. Oysaki bu Özel İnsanlar ı dışlamasak toplum olarak sahip çıksak hayata onların penceresinden bakmayı denesek kendilerini geliştirebilecekleri ortamlar ve fırsatlar versek empatiyle sevgiyle saygıyla yaklaşsak hiçbir engelin olmadığını anlayacağız. Son yıllarda yapılan çalışmalarla toplumumuzun Özel İnsanlar a karşı olumsuz bakış açısı ön yargısı yavaş yavaş kırılmaktadır.

Nevşehir Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı olarak Özel İnsanlar a yönelik bütün olumlu çalışmaları destekliyor Yaradılanı severiz Yaradandan ötürü ilkesiyle her zaman yanlarında olduğumuzu belirtiyor ve 3 Aralık Dünya Özel İnsanlar Gününü kutluyoruz... dedi

02 Aralık 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (505) 453 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?