Urgenç, Engelli Bireyler Bizim Özelimizdir

TES. Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili Hepimiz birer engelli adayıyız adlı bir toplumsal duyarlılık mesajı yayınladı.

TES. Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili Hepimiz birer engelli adayıyız adlı bir toplumsal duyarlılık mesajı yayınladı.

Mesajında Engellilerin Özel İnsan olarak kabul edilmesi gerektiğini belirtti. Engelli Bireyler Bizim Özelimizdir. dedi.

Urgenç açıklamasında Bugün toplumumuzda Engelli İnsanların eğitim ve çalışma hayatlarının düzenlenerek hayatlarını kolaylaştıracak sağlıklı insanlarla aynı haklara sahip olmaları için tüm kurumların ve Stkların üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirtti. Engelli bireylerin başkalarına muhtaç olmadan sosyal iş ve eğitim hayatlarını sürdürebilecek önlem ve tedbirlerin alınarak gerekli çalışmaların hızlı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Unutulmalıdır ki sosyal yaşamın çeşitlenmesi vb. nedenlerden dolayı her insan bir engelli adayıdır. Bu vesile ile her bireyin engelli bireylerin haklarına saygı duyması gerekmektedir. Özel insanların hayatlarının kolaylaştırılması için top yekûn duyarlılık göstermesi gerekmektedir. Ayrıca Özel İnsanlara ayrılan yerleri işgal etmemeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Kurumlar son yıllarda artarak devam eden engelleri ortadan kaldırmaya hız vermelidir. Engelleri hep birlikte ortadan kaldıralım. Engelsiz hayat toplumun daha huzurlu olmasını sağlar. Dedi. Eğitim ve Öğretimin içinde Özel insanların eğitimine ayrıca önem verilmelidir. Özel İnsanların eğitim ve öğretiminde özel hassasiyet göstererek emek veren eğitim çalışanlarına da teşekkürü borç biliyorum. İlimizde özel insanların eğitim gördüğü kurumları ziyaretimizde gördüğümüz çalışmalar sizleri de özel kılmaktadır. Emekleriniz için müteşekkirim. dedi.

01 Aralık 2019 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Korona Virüsü Psikolojinizi Bozdu mu ?