Mühendislik Sınavını Kazanan Öğrenciler İçin Duyuru

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden yapılan açıklamada 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programları giriş sınavını kazanan öğrenciler için duyuru yayımlandı.

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden yapılan açıklamada 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programları giriş sınavını kazanan öğrenciler için duyuru yayımlandı.

2019-2020  Eğitim-Öğretim yılı için yapılan 2019 Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı Sonucunda, Üniversite Mühendislik-Mimarlık Fakültesine yerleşen öğrencilerin kayıtları, 24-27 Eylül ve 30 Eylül 2019 tarihleri arasında Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda yapılacak.

Müracaat İçin Gerekli Belgeler

1- ÖSYM tarafından Mühendislik Tamamlamaya yerleştiğine dair sonuç belgesi.

2- Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomasının aslı ya da geçici mezuniyet belgesi (Lisans) ile adaylardan fotokopisi alınacaktır.

3- 1 adet 4.5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf,

4-  Askerliğini tamamlamış olan öğrenciler için terhis belgesinin aslı ve fotokopisi Askerlikten muaf olan öğrenciler için muafiyet belgesinin aslı ve fotokopisi

5-  Öğrenim Ücretinin 1. Taksitinin ödendiğine ilişkin dekont. Ziraat Bankası şubelerine T.C kimlik numarası ile yatırılacak.

Kayıt İçin Önemli Notlar
a) Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
b) Eksik belge ile kayıt yapılmaz.
c) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
d) Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya Üniversite yetkili.

 Kayıt işlemini tamamlayan öğrenci akademik birimine başvurarak ders kayıtlarını yapabilecekler. Ders kayıtları 24 Eylül - 4 Ekim 2019 tarihleri arasında danışmanlar tarafından yapılacak.

27 Eylül 2019 Nevşehir- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?