Vali Aktaş Bilgi Yarışması İşbirliği Protokolü'nü İmzaladı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 9. ve 10. Sınıf Öğrencileri Arası “Genç Yürüyüş İlmihal Bilgi Yarışması İşbirliği Protokolü”nü imzaladı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 9. ve 10. Sınıf Öğrencileri Arası “Genç Yürüyüş İlmihal Bilgi Yarışması İşbirliği Protokolü”nü imzaladı.

  1. ve 10. Sınıf Öğrencileri Arası İlmihal Yarışması Protokolü; Nevşehir ili ve ilçeleri ortaöğretim kurumları 9. ve 10. sınıf öğrencilerinin manevi bilgi, duygu ve düşüncelerinin gelişimine katkıda bulunmak, ilmihal bilgisini kavratmak, kitap okuma alışkanlıklarına katkıda bulunmak ve dini duyarlılığını geliştirmek ve sınav tecrübelerine katkıda bulunmak amaçlarıyla Nevşehir ilinde eğitim alanında faaliyetleri bulunan Safa Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Enderun Eğitim Vakfı, Semerkant Buhara İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Hayrat Vakfı, Mahmut Sami Ramazanoğlu İlim ve Kültür Vakfı, Alemdar İmam Hatipler Derneği, Birlik Vakfı, Hasan Emmi ÇEKÜD, Eğitime Destek Platformu, Kervansaray Hayırlı Hizmetler Derneği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından hazırlanan “Nevşehir ili 9. ve 10. Sınıf Öğrencileri Arası Nevşehir Genç Yürüyüş Bilgi Yarışması” isimli projenin yürütülmesindeki bazı görevlerin üstlenilmesi konusunda ismi geçen vakıflar ile Nevşehir Valiliği, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir Müftülüğü, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü arasında proje ortaklığı ve sorumluluk paylaşımını içeren, ortak çalışma ve işbirliği için hazırlanmış, Yarışma Şartnamesi ile birlikte incelenmiş ve Valilik Toplantı Salonu’nda imza altına alınmıştır.

Vali İlhami Aktaş; “Öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere uygun bir nesil olarak yetişebilmeleri için gerekeni yapmaya gayret ediyoruz. Bu yarışmada öğrencilerimize başarılar diliyor, yarışmayı düzenleyen STK’lara teşekkür ederim” dedi.

İşbirliği Protokolü programına; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Erkut, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Dildöken, İl Müftüsü Yakup Öztürk, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ile dernek ve vakıf yetkilileri katıldı.

24 Eylül 2019 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?