Okullara Rehber Öğretmen Görevlendirmesi Yapılacak

NEVŞEHİR(MHA) Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün yazısı gereği 2019-2020 1. Dönem Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan Nevşehir’deki okullara Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi yapılacak.

NEVŞEHİR(MHA) Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün yazısı gereği 2019-2020 1. Dönem Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan Nevşehir’deki okullara Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi yapılacak.

Bu hususta; Fatih BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi Etkileşimli Tahta kurulumları tamamlanmış kurumlara yapılacak. (15 adet e-tahtadan az olan okullara görevlendirilen öğretmenlere, ulaşım sorunu yaratmayacak şekilde sorumlu olduğu ikinci bir okula daha görevlendirme verilecek.) Fatih BT Rehberliği görevi öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacak. Fatih BT Rehber öğretmenlik görevi eğitim-öğretim saatleri içerisinde yapılacak. Görevlendirmeye branşı Bilişim Teknolojileri olanlar ile Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenliği Kursunu (100 Saat) başarı ile tamamlamış olan diğer branş öğretmenlerimiz başvurabilirler. Fatih BT Rehber öğretmenleri okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecekler. Şube sayısı 8 (sekiz)' den az olan okullarımıza görevlendirme yapılmayacak. 21 saatten fazla ders yükü bulunan öğretmenlere kendi okulu dışında Fatih BT Rehberliği görevi verilmeyecek. Kendi okuluna görevlendirilen öğretmenlerin ders yükünün birleştirilerek en az güne toplanması diğer kalan zamanlarda da BTR görevini yerine getirmesi gerekmekte. (Not: Nöbet görevi ders yükü olduğu günler verilecek.) Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri; Kadrolarının bulunduğu okulda; sadece kendi derslere girecek ve nöbet tutabilecekler. Görevlendirildikleri okulda ders ve nöbet görevi verilmeyecek. Kadrosunun bulunduğu okuldaki ders yükü birleştirilerek en az güne toplanarak, diğer kalan zaman ve günlerde görevlendirildiği okulda sadece BT Rehber öğretmenliği görevini yerine getirecek.

Görevlendirilen öğretmenin haftalık ders programında, ders yükü dışındaki diğer tüm saatlere "BTR Görevi" yazılacak. Görev almak isteyen öğretmenler, 11/ 09 / 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar kadronun bulunduğu okuldan imzalı Ek-2 formun DYS ile Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne iletmeleri gerekmekte. Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenliği Kurs belgesi olanların, kurs belgesi fotokopileri, üst yazıya eklenecek.)

Ayrıca linkinde yer alan formun belirtilen tarihten önce doldurulması gerekmekte. Okul idaresi tarafından, tüm öğretmenlere bu duyurunun bilgilendirmesi yapılmalı. Belirlenen tarihten sonra gelen veya geciken başvuru formları dikkate alınmayacak.

05 Eylül 2019 Nevşehir- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (505) 453 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?