Nevşehir'imizde Kaymakamlar Ne İş Yapıyor ?

Nevşehir'in ilçelerinde hangi somut çalışmaların yapıldığı bilinmiyor. İlçe kaymakamlarının “talimat” üzerine bir mantığı benimsedikleri öğrenilirken, bunun yerine elle tutulur bir şeyleri ne zaman ortaya koyacakları ise hasretle bekleniyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir'in ilçelerinde hangi somut çalışmaların yapıldığı bilinmiyor. İlçe kaymakamlarının “talimat” üzerine bir mantığı benimsedikleri öğrenilirken, bunun yerine elle tutulur bir şeyleri ne zaman ortaya koyacakları ise hasretle bekleniyor.

Genelde AĞAÇLARIN KESİLMESİ sonuncu yapılan kağıt üzerinde işlerin yapıldığı hep alışıla gelmiş olarak bilinirken, somut neler yapıldığının kamuoyuna ilan edilmesi bekleniyor.

“YEMYEŞİL BİR NEVŞEHİR” felsefesi gereği İlçe Müftü ve imamlar ile birlikte başta KÖY MEZARLIKLARININ ağaçlandırılması  başta olmak üzere, ilçe ve köylere çevre mantığını ikame edip etmedikleri ise bilinmiyor.

Hangi kaymakamın, VALİLİĞİN belirlediği ağaçlandırma faaliyeti dışında bir ağaçlandırma yaptığını ise kamuoyu ile paylaşması isteniyor.

Bazı kaymakamların ise ilçelerindeki tarihi varlıklardan haberlerinin olduğu lakin buraların felsefesini yapılıp değerlendirilmesine yönelik bir adım atma zahmetinde bulunmadıkları ise eleştiri alıyor.

DEVLETİN şefkatini, merhametini, imar eden gücünü, kültürel birikimini o ilçelerde hayata geçirmeleri gereken kaymakamların şimdiye kadar kamuoyunun bildiği bir adımlarının ise görülmemesi üzüntü ile karşılanıyor.

ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDE FİDANLAR SİZİ BEKLİYOR 

Nevşehir Orman Şefliği tarafından sadece bu kentte fidan dikimi yapılması yerine komple bir çalışma yapılması bekleniyor. Orman Bakanlığınca vasıtasıyla Nevşehir Orman Şefliğine gönderilen bir çok fidanı program dışında hiç talep eden Kaymakamlık yada kamu kurum olmadığı belitliyor. 

Her şeyi Devletten bekleyen vatandaş zihniyetin olduğu gibi her şeyin orman İşletme Müdürlüklerinden bekleyen kamu kurumları siz neden Yeşil Bir Nevşehir için çaba ve emek sarfetmiyorsunuz. 

04 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?