Nevşehir Müftüsü Öztürk'ü Göreve Davet Ediyoruz !

Nevşehir'in her alanda gelişip güzelleşmesi için herkesin elinden geleni yapması bekleniyor.

Nevşehir'in her alanda gelişip güzelleşmesi için herkesin elinden geleni yapması bekleniyor. Bu bağlamda sosyal sorumluluk görevlerini yeterince yapmayan İL ve İLÇE MÜFTÜLÜKLERİNİN artık ellerini taşın altına koymaları bekleniyor.

Nevşehir'in İilçelerinde görev ifa eden MÜFTÜLERİN ne yaptıkları ise tam bir muamma. En azından görev bölgeleri içerisinde olan köy mezarlıklarının ağaçlandırılması hususunda bir şey yapmamaları tepki çekiyor.

Kürsüden iyiyi doğruyu öğütleyen İLÇE MÜFTÜLERİNİN, aynaya bakarak somut olarak ne yaptıklarını düşünmeleri isteniyor...

İL MÜFTÜLÜĞÜN konuyu masaya yatırarak SONBAHARA gireceğimiz bu günlerde, Nevşehir'deki köylerde bulunan bütün mezarlıkların ağaçlandırılması için düğmeye basmaları kamuoyu tarafından isteniyor.

En azından birkaç CUMA toplanacak para ile çam fidanı alınarak bütün mezarlıkların sonbahar itibariyle ağaçlandırılmasının mümkün olduğu görüşleri dile getiriliyor.

DEĞERLİ VE AHLAKLI İNSAN YETİŞTİREMİYORSANIZ AĞAÇ YETİŞTİRİN BARİ 

“YEMYEŞİL NEVŞEHİR” düşüncesinin hayata geçmesi için kılını kıpırdatmayan İl MÜFTÜLÜĞÜ ve İlçe MÜFTÜLÜKLERİNİN konuşmak yerine artık icraat içinde olmaları bekleniyor. En azından İlçe ve köylerde bulunan “mezarlıkları” dahi ağaçlandıramayan MÜFTÜLERİN İstifa etmeleri gerektiği ifade ediliyor.

Nevşehir Müftülüğünde bir diğer konu ise görevinden ihraç edilen imamların halen müftülüğe ait lojmanlarda ikamet etmeye devam etmeside vatandaşlarca eleştiriliyor.

Ülkemizde imam demek alim demektir ancak ne hikmetse bazı imamların din adamlığı yapıp topluluğa alimlik yapmak yerine inşaat,araba alış satışı, ihale takibi gibi esnafların yapması gereken işler ile meckul olması milletin gözğnden de kaçmıyor. 

02 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Süleyman - Ürgüpte ürgüp müftülüğünün imamlarla diktiği ormanı görmediniz galiba...rastgele sözcü gazetesi gibi müftüyle imamlArla uğraşmayın...

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 03 Eylül 14:50
04

Şeyhşamil - müftülüğün görevi insanlara dini anlatmak hayatın her alanında müftülük ve çalışanları halka doğru bilgiyi aktarırken halkla içiiçedir çocğu doğanın kulağına ezan okuyandır cenazesi olana cenaze hizmetlerinde yardım edendir aileler arasındaki problemlerin çözümünde iyi bir pisigoloktur toplumun eksiklerine göre nasihat edendir, cami kuran kursu özel ağaçlandırma alanlarına camiler ve din görevlileri haftasında defalarca ağaç ekendir araştırmadan kurumların sorumluluk alanlarını bilmeden haber yapmak doğru bir davranış değildir, yazdığınız konu müftülükten önce çevre ve orman,tarım,mezarlıklar müdürlüğü belediye valilik kaymakamlığın sorumluluk alanıdır

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 03 Eylül 11:30
03

Karakalpak - ct haber müftülüklerle sorununuz nedir ? daha önce mantarkaya haber sayfasındada zaman zaman eleştiri sınırlarını aşan haberler çıkardı özel bir nedeni varmı? dini kurumlara din görevlilerine karşı bu öfkenizin sebebi nedir ? aynı kıbleye yöneliyorsak müslüman müslümanı incitecek söz ve davranışta bulunurmu ? haber metninde bekleniyor isteniyor kelimeleri ile içinizden geçenleri ifade etmişsiniz gibime geliyor ama yinede sorayım bu yazdıklarınızı kimler bekliyor ise yazınız ? diyanet işleri başkanlığı personeli olarak sizleri aydınlatayımda araştırmadan yanlış haber yapıp insanları rencide ederek yasal olarak suç işlemiş durumuna düşmeyiniz camiler ve din görevlileri haftasında yıllarca cami, kur'an kursu, okul bahçeleri ve köylerde belirlenen yerlere binlerce ağaçlandırma çalışması yapıldı ama sanırım sizler müftülüğe karşı olduğunuz için bunları görmediniz zannediyorsunki o ağaçlar kendiliğinden yetişti.Nevşehirin güzel insanları MÜFTÜLÜKLER orman müdürlüğünün tarım müdürlüğünün belediyenin mezarlıklar müdürlüğünün muhtarlığın işlerini yapacak imkanı olmadığı halde birçok ağaçlandırma projesinde görev almıştır başka kurumların işini müftüler neyapıyor diyerek alenen niyetinizi ortaya sermiş oluyorsunuz. daha çok şey var yazacak ama yayınlamayacağınız için bu kadar yoruldugum yeter

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 03 Eylül 10:12
02

Myistic - Haber yapacaksanız yaptığınız haberin sorumluluk alanı hangi kurumun hangi birimin sorumluluğunda ise ona atıfta bulunarak haber yapın. Haber niteliği bile taşımayan vatandaşın zihnini bulandıracak haberlerden uzak durun... Mezarlıklardan sorumlu Nevşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüdür.

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 03 Eylül 09:20
01

Yılın Habercilik Ödülü - haberciliğe bak be vallahi bravo cthaber, ya siz önce bir araştırın mezarlıklara kim bakıyor kim sorumlu ağaçlandırma işlemleri hangi kurum yapıyor. İyi oldu olacak Maliye Müdürü de yapı ruhsatı versin kaçak binaları yıksın. Yine kiminle menfaat çakışması yaşadıysanız.

Yanıtla . 12Beğen . 3Beğenme 02 Eylül 15:13


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Korona Virüsü Psikolojinizi Bozdu mu ?