Nevşehir Ülkü Ocaklarından Emine Bulut Açıklaması

Nevşehir Ülkü Ocakları Asena Birim Başkanı Derya Tunç geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut hakkında konuştu.

Nevşehir Ülkü Ocakları Asena Birim Başkanı Derya Tunç geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut hakkında konuştu.

Gün geçtikçe azalması gerekirken aksine çoğalan kadına yönelik şiddet olayları tahammül edilemez bir hal aldığını ifade eden Asena Birim Başkanı Tunç Türk milletinin yapısında olmayan bu caniliğin ileri boyutlara gitmesi hele ki çocuğunun önünde bir annenin öldürülmesi kabul edilemez bir durum olduğunu vurguladı.

Nitekim Bilge Kağandan miras olan yasaları göz önüne alınırsa Türkün töresini de adaletini de idrak edilebileceğini söyleyen Başkan Derya Tunç açıklamasının devamında Bir kişiyle iki Türk vuruşmaz yaya olana atlı Türk saldırmaz diyen hukuk dili ayni zamanda kadın ve çocuğa vurulmaz esir edilmez demiştir. Bu kurallara riayet etmemenin cezası mutlak ölüm olmuş adalet tecelli etmiştir. Yiğitlik kadını ezmekte değil onu yüceltmektedir. Adamlık cenneti ayaklarının altında saklayan anneleri öldürmekte değil onu yaşatmaktadır. Üzülerek takip ettiğimiz ve takipçisi olacağımız Emine Bulut davasında da töreye riayet etmeyenlere adaletin tecelli etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Kadına şiddet konusunda bir açıklama kabul etmiyor mazeretlere asla kulak açmıyoruz. dedi.

25 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (505) 453 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?