Satmayın, Nevşehir'imizi ! Geçmişte ki Gibi !

Yıllardır, Nevşehir'e gelen yatırımları Aksaray'a, Niğde'ye, Kırşehir'e kaydıran menfaatçi, bencil ve üç kuruşa şehrin hizmetini başka şehirlere kaydıran cenahlara artık fırsat verilmemeli.

Yıllardır, Nevşehir'e gelen yatırımları Aksaray'a, Niğde'ye, Kırşehir'e kaydıran menfaatçi, bencil ve üç kuruşa şehrin hizmetini başka şehirlere kaydıran cenahlara artık fırsat verilmemeli. Müteşebbis ve yatırımcı Nevşehir bürokrasisi tarafından net ve açık bir şekilde desteklenmeli.

GEÇMİŞTEN DERS ÇIKARTMALIYIZ !

Bitmedi o efsanevi sözler,yaşanılmış hikaye ve gerçekler. Mercedes fabrikasının Aksaray'a kurulması, Petlas'ın Kırşehir'e gitmesi, Şeker fabrikalarının şehrimizden usul, usul sümen altı edilerek uzaklaştırılmaları, bunlar kimilerine göre gerçek, kimilerine göre bir efsane olarak sürekli şehrimizde konuşulan konulardandır.

Bu memleketin artık bu tarzda vazgeçmişliklere karnı tok. Tüm vatandaşlar hizmetlerin şehrimize ait olması ve bölge insanının bu nimetlerden istifade etmesi için hep birlik olmalı.

TRİLYONU OLANLAR, BİR KERE DE YARALI PARMAĞA......... NEYSE !

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri bırakın o sermayesi olan insanlar yapsın. Koca koca servetleriniz ile küçük işletmecilere sermaye oyunları yapıpta, memlekette ki esnafı da batırmayın.

M.ALİ ÖBEKLİ BU ŞEHRİN, EN BÜYÜK ÖRNEĞİDİR!

Takdir etmemek, övünmemek elde mi ? Gururumuz oldu M.Ali Öbekli sanayici iş adamı olarak. Öbekli gibi sermayesi olan, belki daha fazla özsermayeye sahip olan onlarca zenginimiz var. O da isterse çok rahatlıkla ev yaptırıp, dükkan yaptırıp kiraya verebilir.

Ama tercihini insanlara ekmek vermeye, memleketine katma değer sağlamaya adamış bir iş adamı olarak her türlü iltifatı hak ediyor, helal olsun!  Eeeee Ne demişler. Marifet, iltifata tabidir.

NOT: Öbekli ailesi ve herhangi bir tanıdığı ile asla bir tanışıklığım ve muhabbetim yoktur. Bu şehirde yaşayıpya bu insanları övmeyen bir tek insan görmedim. Hak, hakkına teslim edilmeli.....

09 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Korona Virüsü Psikolojinizi Bozdu mu ?