Nevşehir’de Kalkınma Ajansları Bir Araya Geldi

 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ve Ahiler Kalkınma Ajansı(AHİKA) ev sahipliğinde 5-6 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen Kalkınma Ajansları Eğitim ve Çalıştay Programı Türkiye’deki 26 Kalkınma Ajansını Nevşehir’de buluşturdu.

Haber albümü için resme tıklayın

cAhiler Kalkınma Ajansı’nın Nevşehir’de bulunan merkez binası konferans salonunda gerçekleştirilen programını ilk günü açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmalarında ilk sözü alan Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol ülke çapında faaliyet gösteren 26 kalkınma ajansından yatırım destek ofisleri ile planlama, programlama ve koordinasyon birimlerinden temsilcileri bakanlığa bağlı ilgili kurumlardan temsilcileri bölgelerinde ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade ederek, iki günlük programın başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Ardından kürsüye gelen Kalkınma Ajansları Koordinasyon Dairesi Başkanı Ahmet Şimşek ise programın amacı, önemi ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Açılış konuşmalarının ardından program, katılımcıların iki gruba ayrılması ile iki ayrı salonda devam etti. 1. Grup olan yatırım destek ofisleri  “ATLAS Coğrafi Bilgi Sistemleri Eğitimi”, planlama, programlama ve koordinasyon birimlerinden oluşan 2. Grup ise, “Kalkınma Ajansları Kitaplığı Projesi Çalıştayı” ile programa devam etti.

İlk gün programı;  E-TUYS Eğitimi ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından belirlenen ve Nevşehir’de faaliyet gösteren sektörlerinde öncü firmalarının ziyaret edilmesi ile sona erdi.

Harita Okumacılığı ve Korunan Alanlar Rejimi eğitimi ile başlayan programın ikinci gününe Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri de katıldı.

İlk olarak Ahiler Kalkınma Ajansı personeli ile biraya gelerek değerlendirmelerde bulunan Yeniçeri ardından Kalkınma Ajansları Eğitim ve Çalıştay Programına katıldı.

Yeniçeri, burada yaptığı konuşmada; tüm Türkiye’deki ajansların böyle programlarda bir araya gelmelerini önemsediklerini belirterek, 2020’de daha aktif, daha dinamik, kurmay ajans vizyonu ve duruşuna layık olmayı hedeflediklerini ifade etti. Yeniçeri; “Hep birlikte çalışarak, bölge düzeyinde ve her düzeyde üreterek bize sağlanan kaynakların hakkını verelim” şeklinde konuştu. 

 

 

...

09 Ağustos 2019 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?