Misafir Misafirliğini Bilecek Dedi

Nevşehir Ülkü Ocakları ikinci Başkanı Mehmet Acer, Sosyal medya hesabından Suriyeliler ile ilgili yaptığı açıklama Nevşehir kamuoyunda büyük ses getirdi.

Nevşehir Ülkü Ocakları ikinci Başkanı Mehmet Acer, Sosyal medya hesabından Suriyeliler ile ilgili yaptığı açıklama Nevşehir kamuoyunda büyük ses getirdi.

Son günlerde Türkiye genelinde gündemi meşgul eden Suriyeli sorununa Nevşehir Ülkü Ocakları ikinci Başkanı Mehmet Acer’den açıklama geldi.

Türk Milletinin Duygularının sömürülmesine ve misafirin misafirlik adabını bilmemesine cevapların verildiği açıklamada, , ‘merhamet ten maraz doğmadan’ bu konunun çözüme kavuşması gerektiği vurgulandı.

Nevşehir Ülkü Ocakları ikinci Başkanı Mehmet Acer’in İl genelinde çok konuşulacak o açıklaması şu şekilde;  “Türk milleti olarak bizler geniş gönüllü ve bilhassa merhametli insanlarız. Zor durumda olan kim olursa olsun elimizi uzatır, gücümüz yettiğince destek oluruz - ki olduk ve olmaya da devam edeceğiz. 

Ancak Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler meselesi neresinden bakarsak ciddi bir sorundur. Özellikle şehrimizde, diğer illerimizin yaşadığı malum sorunları yaşamak istememekte ve mülki amirlerimizden bu konuda ivedi bir şekilde ciddi tedbirler almalarını talep etmekteyiz. Duygularımız sömürülmesine ve misafirin misafirlik adabını bilmemesine sosyal cevabız her ne kadar ısrarla hoşgörü ile olsa da, şehrimizin kültürel yapısı, örf ve ananeleri, huzuru, bilhassa gençlerimizin geleceği tehlikeye girerse her platformda elimizi taşın altına koymaya da hazırız. 

Mesele istenmedik bir hale gelmeden, ‘merhamet ten maraz doğmadan’, devlet eli ile bir an önce neticelenmelidir. Biz bu konuda ülke olarak elimizden geleni ziyadesi ile yapmış, üstümüze düşen görevi yerine getirmişizdir.”

 

30 Temmuz 2019 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?