Temmuz Ayı Personel İstişare Toplantısı Yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) 2019 Yılı Temmuz ayı personel istişare ve bilgilendirme toplantısı Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

NEVŞEHİR(MHA) 2019 Yılı Temmuz ayı personel istişare ve bilgilendirme toplantısı Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün başkanlığında yapılan toplantıya Müftü Yardımcıları Ali Bingül, Nurcan Solak, Şube Müdürleri Mustafa Yayla, Mustafa Özer, Süleyman Erdem, daire personeli ve din görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda kurban bayramı, kurban hizmetleri ve özellikle vekâlet yoluyla kurban kampanyasına destek konusu hakkında bilgi verilerek din görevlileri ile istişare yapıldıktan sonra bu konularda çeşitli kararlar alındı.

Toplantı sonunda Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban kesim kampanyasına kurban bağışında bulunan din görevlilerinden üç personel bağış makbuzlarını İl Müftüsü ve TDV Nevşehir Şube Başkanı Yakup Öztürk’ten aldılar.

TDV’nin emanet bilinci ile vekâletle kurban organizasyonunu yürüttüğünü ifade eden İl Müftüsü Öztürk, maddi durumu müsait olan bütün din görevlilerini ve vatandaşları vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonuna davet ederek kurbanını TDV’ye bağışlayan din görevlilerine teşekkür ederek tüm din görevlilerimizden halkın teşvik edilmesi konusunda gayret göstermelerini istedi.

Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışlarının çok iyi seyrettiğini belirterek vekâleten kurban konusunda Türkiye Diyanet Vakfı’na bağış yapan halkımıza güvenlerinden dolayı teşekkür etti.

Toplantı din görevlilerinin dilek ve temennilerini bildirmelerinin ardından sona erdi.

26 Temmuz 2019 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?