Ev Ekonomilerine Katkı Sağlama Kursu Kaçem'eYoğun İlgi

Nevşehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik olarak açılacak olan Tığ Örücülüğü ve Örtü ve Minder Dikimi kursuna çok sayıda başvuru oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik olarak açılacak olan Tığ Örücülüğü ve Örtü ve Minder Dikimi kursuna çok sayıda başvuru oldu. Kadın Çalışmaları Merkezi bünyesinde gerçekleştirilecek ve kursiyerlere günlük cep harçlıklarının da verileceği kursun katılımcıları yapılan mülakat ile belirlendi.

Nevşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Merkezi tarafından, Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliğinde Tığ Örücülüğü ve Örtü ve Minder Dikimi Kursları düzenlenecek. 17 Haziran 2019 tarihinde başlayacak olan ve kursiyerlere günlük 30 TL cep harçlığı verilecek olan kurs için başvuru süresi sona erdi. Toplam 50 kişi kapasiteli kurs için 100’ü aşkın başvuru gerçekleşirken, katılımcıların belirlenebilmesi için başvuruda bulunanlar arasında mülakat yapıldı.

Mülakat, İŞKUR ve KAÇEM yöneticileri tarafından KAÇEM’in Kapalı Pazar Yeri içerisinde yer alan eğitim merkezinde gerçekleştirdi.

Mülakat sonucunda Örtü ve Minder Dikimi Kursu için 25 kişilik kursiyer listesi belirlenirken, Tığ Örücülüğü Kursu için başvurular 21 Haziran 2019 Cuma güne kadar uzatıldı.

  Nevşehir'deki kadınlara el sanatları becerileri kazandırarak, kadınların ev ekonomilerine katkı sağlamalarının amaçlandığı kurslardan Tığ Örücülüğü Kursu, Kadın Çalışmaları Merkezi'nin 2000 Evlerde bulunan atölyesinde, Örtü ve Minder Dikimi Kursu ise Kapalı Pazar Yeri içerisindeki atölyede gerçekleştirilecek.

3 ay boyunca sürecek olan kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sert

ifika almaya hak kazanacak.

14 Haziran 2019 Nevşehir- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?