NEVÜ ASEM’den Ulusal Ve Uluslararası Seramik Eser Sergisi Açıldı

NEVÜ ASEM’den Ulusal ve Uluslararası Seramik Eserler Sergisi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM) tarafından yerli ve yabancı seramik sanatçılarının ve ustalarının eserlerinin yer aldığı sergi açıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

NEVÜ ASEM’den Ulusal ve Uluslararası Seramik Eserler Sergisi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM) tarafından yerli ve yabancı seramik sanatçılarının ve ustalarının eserlerinin yer aldığı sergi açıldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM)’in Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesi’nin katkılarıyla ‘Seramik Enstalasyon (Yerleştirme Sanatı)’ ve ‘Seramik Heykel’ temaları ile 11’incisini gerçekleştirdiği ‘Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu (UAUSS-11)’ kapsamında seramik sergisi açıldı.  Avanos Güray Müzede düzenlenen serginin açılışına; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, Avanos Meslek Yüksekokulu ve Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Betül Aytepe Serinsu, Avanos Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Bahadır Cem Erdem, yerli ve yabancı akademisyen seramik ustaları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

13 Haziran 2019 Nevşehir- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?