Nedir Bu Nevşehir Milli Eğitim Camiasını Rehber Öğretmenlerden Çektiği ?

Okullarda görevli rehber öğretmenler hakkında olumsuz bilgiler gelmeye devam ediyor. Öğrenciye rehberlik edip, rehberlik hizmeti sunması gereken pek çok rehber öğretmenin OKUL İDARECİSİ´nin adeta “postası” gibi hareket etmeleri eleştiri alıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir'de okullarda görevli rehber öğretmenler hakkında olumsuz bilgiler gelmeye devam ediyor. Öğrenciye rehberlik edip, rehberlik hizmeti sunması gereken pek çok rehber öğretmenin Okul İdarecisi´nin adeta “postası” gibi hareket etmeleri eleştiri alıyor.

Modern toplumlarda REHBERLİK hizmetleri önemli oranda gelişme gösterirken, TÜRKİYE´de bu sistemde bazı aksaklıklar göze çarpıyor.

Son yıllarda REHBER ÖĞRETMEN ataması memnuniyet verici oranda artarken, REHBER ÖĞRETMENLERİN okulla ünsiyet sorunu yaşadıkları gözlemleniyor.

Veli ve öğrenciler ile zaman zaman bir araya gelen REHBER ÖĞRETMENLERİN, öğretmen aleyhine pek çok uygulamayı hayata geçirmeleri eğitimi adeta kaosa çeviriyor iddialarını gündemden indirmiyor..

Derse girme mecburiyetleri olmayan pek çok REHBER ÖĞRETMENİN, bazılarının OKUL İDARECİSİ´nin postası görevini ifa ettikleri ve ÖĞRETMENLER aleyhine iş ve işlemle içinde olmalarına MİLLİ EĞİTİM´in müsaade etmemesi bekleniyor.

Genelde ÖĞRETMEN aleyhine şikayetleri suluha erdirmek yerine OKUL İDARECİSİ´nin görüşü doğrultusunda ÖĞRETMEN aleyhine evrak düzenleyen bazı REHBER ÖĞRETMENLERİN Nevşehir eğitimini yaralayarak, eğitim birliğini de bozdukları duyarlı eğitimcilerce vurgulanıyor.

Bakalım bu uyarımıza Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü nasıl bir tutum içinde olacak bekleyip göreceğiz

 

28 Mayıs 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

Asd - Önyargılı, asılsız, maksatlı ve art niyetli bir haber..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 30 Mayıs 23:25
07

Boş Konuşmayın - Amma boş haber yapmışsınız. Haberin içeriği tamamen iftira. Hiçbir psikoljik Danışman okulda birlik ve beraberliği bozma amacında değildir. Bazı olaylar şahısları bağlar, bu şekilde kin ve nefret söylemleri ifade özgürlüğüne bile ağır gelir. Bir okulde başka bir branş öğretmeni istismarda bulunmuşsa mesela, o branş istirmacı diyebilir miyiz? Bir genelleme yapmak gerekiyorsa siz basın mensupları hakkında yapmak gerekir de neyse farkımız olsun

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 30 Mayıs 16:35
06

Volkan - Herkes işini profesyonelce yürütüyor rehberlik ve psikolojik danışmanlık uzmanlık gerektiren bir meslektir. Bir olay kişi ya da durumun tüm rehber öğretmenlere genellemeniz zaten önyargılarinizi ortaya koyuyor. Size tavsiyem bir rehber ögretmenden -psikolojik danismandan- onyargilariniz üzerine bilişsel davraniscı terapi seansına katılmanız. İnanın bir şeyiniz kalmayacak. Saygılar

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 30 Mayıs 00:32
04

Psk.dan2 - 1Tam isabet haber ....

2 Bu konunun üzerine daha çok eğilmenizi rica ediyorum saygılarımla...

3 Psikolojik danışmanın işi okulda posta olmak mı,o öğretmenin bu öğretmenin açığını aramak mı,yoksa okul da öğrenci veli görüşmeleri yapıp psi. danışman görevini yapmak mı?

4 Gayat güzel ve az bile yazılmış!

5 Herkes için bu haber yazılmadı bu şekilde olanlar için yazıldığı anlaşılıyor.

6 Sizde de sıkıntı mı var yoksa?

7 HER KİTAP OKUYAN KAFASINA GÖRE TAKILSIN! kimse eleştirmesin o zaman.

8Yazınızda hem pskolojik danışman diyorsunuz hem de (de ayrı canım) alt kısımda alan dışı REHBERLİKÇİLER yazıyorsunuz hoş olmuyor ayrımcılık yapmayınız.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 17:21
05

Çağdaş - @Psk.dan2 04 nolu yoruma cevabı: Felsefeci misin pikaçu

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 18:55
03

Çağdaş - Daha psikolojik danışmanların işlerini bilmeden yazı yazmaya çalışmış sözde yazarınız. Araştırma ve eleştirel düşünme yetkinliklerinden mahrum olduğunu düşündürdü.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 15:05
02

Özlem M. - Ne kadar büyük bir habercilik sergilemişsiniz

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 15:03
01

Psk. Dan. - 1 rehber öğretmen degil okul psikolojik danışmanı. 2son yıllarda rehber öğretmen ataması azaldı artmadı. 3Her yere üniversite açtılar kalitesiz eğitimle yetişen psikolojik danışmanlar kalifiye özeliğini kaybetti. Supervizyon vermeden mezun olanlar var. 4 zamanında atanan alan dışı REHBERLIKCILER işi bilmediğinden sorunlar yaşanabilir.5 bu yazının kalitesinden hic kitap okumadığınız anlaşılıyor biraz kitap okuyun sonra 4 yıl emek veren kişileri elestirin.

Yanıtla . 26Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 09:55

Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?