Özel İdare Payları Ay Sonuna Kadar Ödenecek

NEVŞEHİR(MHA) İl Özel idaresi genel sekreterliğince yapılan açıklamada Jeotermal tesislerin 2018-2019 dönemi faaliyet raporlarında dikkat edilecek hususlar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Büyütmek için resme tıklayın

NEVŞEHİR(MHA) İl Özel idaresi genel sekreterliğince yapılan açıklamada Jeotermal tesislerin 2018-2019 dönemi faaliyet raporlarında dikkat edilecek hususlar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Konuya ilişkin açıklamada; “5686 sayılı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanunu Yönetmeliğinin 10. Maddesinin 4. Fıkrasında "Teknik Sorumlu veya Sorumlularca hazırlanarak imzalanan yıllık arama ve işletme faaliyet raporlarının ruhsat sahibi tarafından iki nüsha halinde takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar İdareye verilmesi zorunludur. Bu raporların bir nüshası İdare tarafından MTA’ ya gönderilir" hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereği İdaremize Mart ayı içerisinde teslim edilecek faaliyet raporlarında;

Faaliyet raporları ile birlikte, ilgili Odadan onaylı birer nüsha Teknik Sorumlu Atama Belgesi ile Teknik Sorumlu Hizmet Sözleşmesi ve faaliyet raporunun İdaremize teslim edilmesi.

Faaliyetlere ilişkin genel iş termin planı yansıra bir sonraki faaliyet yılını kapsayan bir yılık detaylı termin planının raporlarda yer alması. Ruhsat alanına ve çevresine ilişkin 1/25000 ölçekli jeoloji haritasının ve jeolojik kesitinin raporda yer alması gerekmektedir. Jeotermal Su kullanan İşletme tesislerinin kaynaklarla ilgili bir önceki yılın gayrisafi hasılat bilançosunun Mart ayı sonuna kadar İdareye verilmesi zorunludur. İdareye bildirilen gayrısafi hasılatın %1’i tutarında idare payı alınır. Bu pay, her yıl Haziran ayı sonuna kadar İdareye ödemesi gereklidir” ifadelerine yer verildi.

25 Mayıs 2019 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?