Hodri Meydan ! Halep Ordaysa, Arşın Burda !

Aslanın rolüne soyunan çakallar var ! Ahlâk sahibi olmayıp, fetva verenler var. Belden aşağı hastalığı olup makamlarda oturanlar var !

Büyütmek için resme tıklayın

Aslanın rolüne soyunan çakallar var ! Ahlâk sahibi olmayıp, fetva verenler var. Belden aşağı hastalığı olup makamlarda oturanlar var !

Şerefsizin teki olup, şeref satanlar var! Hiç kimsenin tereddütü olmasın, nasıl geldilerse, ÖYLE GİDERLER, hemde günleri dolmadan birileri gibi giderler!

CT HABER olarak belgesiz, bilgisiz, kanıtsız asla haber yapmadık, yapmayacağızda ! Sizleri bu güzel anlamlı hikaye ile başbaşa bırakıyorum... Belki okuyup anlarsınız !
 
Çakalın biri boya küpüne düşmüş, biraz uğraştıktan sonra küpten çıkmayı başarmış. Bakmış ki üzeri rengârenk. Önceki halinden çok farklı. Eee, çakallık var ya kanında; hemen fırsat bu fırsat deyip ormana koşmuş. Orman sakinleri onu görünce çekinip uzak durmuşlar.

Bakmışlar ki; rengârenk, garip, daha önce görmedikleri bir yaratık. Çakal bunu farkedince çakallığını göstermiş.

Çekine çekine "Sen de kimsin?" diye sorulunca "Ben ormanın yeni kralıyım!" demiş. Oradakiler şaşırmış ama karşı çıkamamışlar, korkmuşlar haliyle. Bu şekilde etrafındaki herkesi yanına toplamış çakal ve beraberce arslanın karşısına dikilmişler.
 
Çakal "Bundan sonra kral benim burada!" demiş. Arslan bakmış manzaraya, akıllı tabiî, boşuna kral olmamış; "Tamam! Haklısın, yeni kral sensin! Müsadenle ben de senin vezirin olayım. İşlerini yaparım, getir götür işlerine bakarım, sana yardımcı olurum!" demiş. Çünkü ormanın bütün sakinleri onun arkasındaymış. Çakal ya bu, hoşuna gitmiş; kralı bu duruma düşürmenin doyumsuz zevkini yaşamak istemiş. "Tamam! Vezirim ol!" demiş.
 
Yeni kral tahtına kurulmuş, günler günleri kovalamış, arslan herşeyin farkında. Çakalın da, çakallığının da. Bir gece uzaktan çakal ulumaları duyulmaya başlamış. Bizim boyalı çakalın içi içini yiyormuş tabiî. Elinden geldikçe sabretmeye başlamış ama nafile! Ne de olsa kanında çakallık var. Dayanamamış, başlamış uzaktan uluyan çakallara karşılık vermeye, yani ulumaya. İşte tam o sırada uyuyor sandığı arslan yerinden fırlamış ve basmış pençeyi çakalın boğazına. "Ben senin ne halt. olduğunu en başından biliyordum, fakat etrafımdakileri inandıramıyordum!" demiş.

Hiçbir çakallık gizli kalmaz, hiçbir gizli hesap da gizli kalmaz ve en önemlisi gerçek krallar uyuyor gibi gözükseler de hep uyanıktırlar...

Kıssadan hisse anlayanlara.....

22 Mayıs 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Nevşehir Markaları

CT Haber, Nevşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?