Üniversiteye Yeni Başlayan Öğrencilerin Oryantasyon Sorunları Ve Beklentilerine İlişkin Çözüm Önerileri

NEVÜ’de TUBİTAK 2209–A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Kapsamında Desteklenen Projenin Semineri Yapıldı

Haber albümü için resme tıklayın

NEVÜ’de TUBİTAK 2209–A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Kapsamında Desteklenen Projenin Semineri Yapıldı

2209–A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında, yürütücülüğü Hüseyin Boz, akademik danışmanlığı Arş. Gör. Dr. Emin Tamer Yenen tarafından yapılan “Üniversiteye Yeni Başlayan Öğrencilerin Oryantasyon Sorunları ve Beklentilerine İlişkin Çözüm Önerileri" isimli projenin semineri yapıldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda akademik personel ile öğrencilerin katılım sağladığı seminerin sunumu Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Hüseyin Boz tarafından yapıldı.  Proje danışmanı Arş. Gör. Dr. Emin Tamer Yenen ise projenin genel bir değerlendirmesini yaparak öğrenci projeleri ile ilgili ileride yapılabilecek çalışmalar hakkında tavsiyelerde bulundu.

Seminerde; üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin yaşadıkları uyum sorunları, uyum sürecine yönelik yapılan oryantasyon faaliyetleri, bu faaliyetlerden öğrencilerin haberdar olup olmadıkları ve bu tür faaliyetlere katılıp katılmadıkları, bu faaliyetlerin öğrencilerin ihtiyaçlarını ne ölçüde karşıladığı ve oryantasyon sürecine yönelik yapılan öneriler hem öğrencilerin hem de akademisyenlerin görüşleri çerçevesinde açıklandı ve proje kapsamında oluşturulan oryantasyon planı sunuldu.

 

8-16.jpg?3-35.jpg?7-20.jpg?1-46.jpg?

17 Mayıs 2019 Nevşehir- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?