Yol Çalışmaları Başlıyor

Nevşehir Belediyesi, şehir içi ulaşımı modern bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarına başlıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir Belediyesi, şehir içi ulaşımı modern bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarına başlıyor. Lale Caddesi ile Mustafa Parmaksız Caddesi arasındaki yolun sıcak asfalt yapılması için planlanan çalışmaların ilk etabı 13 Mayıs 2019 Pazartesi gününden itibaren Belediye Başkanlığı binası önü ile Ziraat Bankası Kavşağı arasında gerçekleştirilecek.

Nevşehir Belediyesi, belediye başkanlığı binası önünden başlayarak Ziraat Bankası Kavşağı, Meteris Meydanı ve Sonrasında Mustafa Parmaksız Caddesi sonundaki Forum Kapadokya AVM önüne kadar olan alanda yapacağı sıcak asfalt çalışması için başlattığı anket çalışmasını tamamladı. Yol üzerindeki esnafların ve vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için sosyal medya üzerinden yapılan ve vatandaşlara ‘Çalışmalara şimdi mi başlanılsın? Yoksa bayramdan sonra mı başlanılsın?’ sorularının yöneltildiği anket çalışması ile yaklaşık 30 bin kişiye ulaşıldı.

Nevşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaklaşık 10 bin kişi yapılan ankete katılarak oy kullanırken kullanıcıların yüzde 82 si çalışmaların Ramazan ayı içerisinde başlamasını istedi.

 Anket sonuçlarının ardından bir açıklama yapan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, söz konusu yoldaki alt ve üst yapı çalışmalarının 13 Mayıs 2019 Pazartesi gününden itibaren başlayacağını duyurdu.

  Çalışmaların Nevşehir Belediye binası önü-Ziraat Bankası Kavşağı, Ziraat Bankası kavşağı-Meteris Meydanı ve Meteris Meydanı-Forum Kapadokya AVM şeklinde üç etapta gerçekleştirileceğini ifade eden Arı ilk olarak Nevşehir Belediye binası önü-Ziraat Bankası kavşağı arasında alt ve üst yapı çalışmasının gerçekleştirileceğini belirtti.

Buradaki çalışmalar kapsamında 13 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Nevşehir Belediye binası önü-Ziraat Bankası Kavşağı arasındaki yolun trafiğe kapatılacağını açıklayan Arı, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını ve çalışmaların sona erdiğinde şehir içi yolların çok daha modern bir görünüme kavuşacağını vurguladı.

1-kopyala-24.jpg?

12 Mayıs 2019 Nevşehir- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?