Nevşehir Çözüm Temel Lisesinde Mezuniyet Coşkusu

Nevşehir'de dört yıldır akademik lise eğitiminde öncü olan Çözüm Temel Lisesi 2018-2019 dönemi mezunları için coşkulu bir tören ve balo düzenledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Nevşehir'de dört yıldır akademik lise eğitiminde öncü olan Çözüm Temel Lisesi 2018-2019 dönemi mezunları için coşkulu bir tören ve balo düzenledi. Şehir merkezindeki bir otelin balo salonunda yapılan organizasyon veli öğrenci öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla büyük bir neşeye vesile oldu.

Oldukça profesyonel bir şekilde hazırlanan program iki farklı oturum olarak sunuldu. 28 Nisan Pazar günü saat 12.00de başlayan mezuniyet törenine 12.sınıf öğrencileri okulöğretmenleri ve dört yüz elli veli katıldı. Okul yöneticilerinden Ferit Arslanın okul birincisi Nisa Demirin ve biyoloji öğretmeni Eda Arslanın konuşma yaptığı törende herkes çok keyifli ve bir o kadar da heyecanlı vakit geçirdi. Öğrenciler artık klasikleşen kep atma ritüelini İzmir Marşı eşliğinde gerçekleştirdi. Tüm velilerin ve Çözüm ailesinin katılımı coşkuyu zirveye taşıdı.

Aynı günün akşamında saat 19.00 itibariyle başlayan baloya ise sadece öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Çözüm Temel Lisesinin müzik öğretmeni Melih Akbal ve orkestra arkadaşlarının katılımıyla müthiş bir canlı müzik resitali sunuldu. Beraber yemek yiyen dans eden oynayan öğretmen ve öğrencilerin haklı mutluluğu ve gururu takdirle karşılandı.

Mezuniyet töreni ve balosu için görüştüğümüz okul yönetim kurulu üyesi Hüseyin Çakıcı şöyle konuştu: Çözüm Temel Lisesi olarak dördüncü yılımız. Ekip olarak zorlu bir mücadele sonunda ulaştığımız nokta gerçekten ibretlik. Dershanelerin temel liseye dönüşümündeki süreci çok iyi değerlendirerek veli ve öğrencilere verdiğimiz sözleri tutarak bugünlere geldik. 2019 Haziranında 168 öğrenci mezun ediyoruz. Hayata atılmaya hazır durumda olan bu 168 cevher umarım ki bizi ve ailelerini gururlandıracaklar. Çözüm ailesi olarak Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürkün açtığı yolda gösterdiği hedefe emin adımlarla yürüyoruz. Malûmdur ki temel liseler son mezunlarını veriyor. Çözüm Eğitim Kurumları olarak biz de temel lise defterini kapatıyoruz. Ama bu durum bizim için aslında yeni bir başlangıç. Zirâ Çözüm Temel Lisemizi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bize verilen ve komu oyu ile paylaştığımız ruhsat sayesinde Anadolu lisesine dönüştürdük. Ve yeni adımız da Özel Nevşehir İdeal Çözüm Anadolu Lisesi oldu. 2019-2020 yılında eğitim ve öğretime aynı binamızda devam edeceğiz. Aynı zamanda kampus okulumuz olan Simya Kolejinin inşaatı da devam ediyor. Beklenmeyen durumlar yaşamazsak temmuz ayında okulumuz hizmete hazır olacak. Böylece Nevşehir halkı hak ettiği ama yıllardır ulaşamadığı niteliklere sahip bir koleje ulaşacak. Ana sınıfından fen lisesine kadar içinde beş farklı okul türünü barındıracak olan Simya Koleji eminim ki Nevşehirde ses getirecek. Önümüzdeki yıllarda da hem Özel Nevşehir İdeal Çözüm Anadolu Lisesinde hem de Nevşehir Simya Kolejinde vatansever çalışkan milli ve dini hassasiyetlere sahip çıkan akademik ve sosyal açıdan nitelikli en önemlisi de Başöğretmen Atatürkün yolundan ayrılmayan nesiller yetiştirmek için tüm gücümüzle çalışacağız. dedi

20190428-194146.jpg?

20190428-194131.jpg?

30 Nisan 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?