Türk Eğitim Sen 100.Yıl Anısına Vadi Yürüyüşü Düzenledi

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi üyesi eğitim çalışanları bu hafta sonu pazar günü “100.Yılda Aynı Ruhla Atam Yolundayız.” temalı vadi yürüyüşü gerçekleştirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi üyesi eğitim çalışanları bu hafta sonu pazar günü “100.Yılda Aynı Ruhla Atam Yolundayız.” temalı vadi yürüyüşü gerçekleştirdi.

Çat kasabasından Fırın Asma vadisine giriş yapan eğitimciler. Burada Ey Büyük Atatürk Yolundayız pankartı açarak, Atatürk resmi ve Türk bayrağı ile resim çektirdiler. 9 km’lik, yaklaşık 5 saat süren vadi yürüyüşünde eğitim çalışanları Açıksaray ören yerini ve Mantarkaya’yı gezdikten sonra At çiftliğinde at bindiler. Saat: 10.00’da başlayan yürüyüşlerini 15.00’da bitirdiler.

Vadi Yürüyüşü ile ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Sen İl Başkanı Tayfur Urgenç; Türk Eğitim Sen olarak bir yıl boyunca çocuklarımızın yetişmesinde büyük bir emek sarf eden eğitim çalışanlarını vadi yürüyüşüne davet ettik. Yaklaşık 200 arkadaşımızla Türk Eğitim Sen ailesi olarak birlikte yürümenin keyfini yaşadık.   Bir yılın yorgunluğunu temiz havada kuş sesleri ile doğada attık. Türk Eğitim Sen her etkinliğine bir anlam yükler, bu sene de Kurtuluş savaşımızın başlangıcının 100.yılı olması sebebiyle “100.Yılda Aynı Ruhla Atam Yolundayız.” Temalı vadi yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Türk Eğitim Sen hak arama mücadelesinin yanında sosyal bir sendikadır. Milli Egemenlik-Milli Devlet-Milli Sendika ilkesiyle faaliyetlerimize devam edeceğiz. Etkinliğimize katılan tüm eğitim çalışanı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Dedi.

Geziye katılan eğitimcilerden Tülin Yavuz; yıllardır görmek istediğim bir vadiydi. Başta başkanımız Tayfur Urgenç olmak üzere Türk Eğitim Sen yönetimine ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Hem güzel bir yürüyüştü hem de gezinin teması anlamlıydı. Dedi. Öğretmen Aysel Doğan ise tek kelimeyle Muhteşem bir vadi yürüyüşüydü. Güzel bir günde baharı bir aile olarak karşıladık. Teşekkür ediyorum dedi.

vadi-tes-4.jpg?vadi-tes-1.jpg?vadi-tes-3.jpg?vadi-tes-5.jpg?

29 Nisan 2019 Nevşehir- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?