İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulları Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulları Nisan ayı 2019 Toplantısı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulları Nisan ayı 2019 Toplantısı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Önceki alınan kararların değerlendirilmesi ile başlayan toplantı; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık Barata’nın, 2019 yılı ilk 3 aylık faaliyetleri hakkında Kurul’a bilgi vermesi ile devam etti.

Toplantıda; “Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Yürütme Kurulu tarafından 2018 yılı Faaliyet Raporunun Kurul tarafından onaylanması; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği arasında işbirliği şeklinde 6 grup toplam 15 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Protokolünün yapılmasının onaylanması; İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri ve Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanlarında Yoğunlaştırılmış alan eğitimine geçilmesi taleplerinin görüşülerek, Karara bağlanması; İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Kozaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Konaklama ve Seyahat Alanında ‘Kat Hizmetleri’ dalının kapatılması, ‘Ön Büro’ dalının açılması ile ilgili taleplerin Kurul’da görüşülerek, Karara bağlanması; Tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam imkanları konusunda bilgi verilmesi” ile ilgili konular görüşüldü.   

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Arif Sıddık Barata ile ilgili kurum müdürleri katıldı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket Nevşehir İçin Hangi Milletvekili Daha Çok Çalışıyor ?