NEVÜ “Doğal ve Kültürel Miras Turizmi” Alanında Gösterge Seti Başarıyla Tamamlandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan “Doğal ve Kültürel Miras Turizmi” ihtisas alanında 2023 Yılı Performans Gösterge Seti başarıyla tamamlandı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan “Doğal ve Kültürel Miras Turizmi” ihtisas alanında 2023 Yılı Performans Gösterge Seti başarıyla tamamlandı.

“Doğal ve Kültürel Miras” alanında ihtisas üniversitesi olarak NEVÜ’nün ihtisaslaşma alanı ile ilgili ön lisans, lisans ve lisansüstü ders sayısı, yürütülen yüksek lisans ve doktora tez sayısı, yayınlanan bilimsel kitap, bildiri ve makale sayısı, üniversitenin yürütücüsü olduğu ulusal ve uluslararası proje sayısı, paydaşlarla birlikte yürütülen proje sayısı, düzenlenen çalıştay, konferans ve sempozyum sayısı, iç ve dış paydaşlara yönelik eğitim sayısı önemli birer performans göstergesi olarak 2023 Yılı Performans Gösterge Seti’nde yer aldı.

NEVÜ akademik kadrosu tarafından Kapadokya doğal ve kültürel mirası ve bu konuda bölge turizmine ilişkin yürütülen ve yayınlanan çok sayıda bilimsel çalışma ve gerçekleştirilen tüm gelişim sürecinin takip edilmesi ve değerlendirilmesi için belirlenen performans göstergelerinin ilgili kurumlarla paylaşılmasının önemi kapsamında NEVÜ İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan 2023 Yılı Performans Gösterge Seti verileri yayınlandı.

2023 Yılı Performans Gösterge Seti Verileri

-NEVÜ’de 2023 yılında ihtisaslaşma alanında yürütülen toplam 22 yüksek lisans ve doktora tezi,

-NEVÜ İhtisaslaşma Koordinatörlüğüne bağlı olarak 33 akademisyen görev yapmakta,

-NEVÜ genelinde tüm bölümlerden gelen verilere göre ihtisaslaşma alanında 12 alan indeksli yayın yapıldı,

-Doğal ve Kültürel Miras Turizmi kapsamında ihtisaslaşma alanı ile doğrudan ya da dolaylı olarak ihtisaslaşma alanında SCI, SCI-Exp, SSCI, AHCI yayın sayısı 8,

-Doğal ve Kültürel Miras Turizmi kapsamında ihtisaslaşma alanı ile 3 TÜBİTAK projesi,

-Nevşehir Valiliği gibi önemli kurumlarla iş birliği toplantıları yapıldı,

17 Nis 2024 - 15:19 - Eğitimgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.

06

Yirlisi - YÖKte ihtisaslaşmanın amacı şu, dikkatli okuyunuz, üniversitelerde araştırma olanaklarının ve bölgesel çıktıların geliştirilmesi... Peki bunlar ne yaptı? Üniversite bu dediğiniz alanlarda zaten kurulduğundan beri yayın proje üretiyor! Sen İhtisaslaşma alanlarını genişlet, taa sosyoloji bölümünden jeoloji mühendisliğine kadar bölümleri dahil et. Sonra hepsinin 2023 yayınlarını ve projelelerini İhtisaslaşma alanında diye topla ilan et, :)) yersen, vallahi kıyak iş. Peki bölgesel çıktı ne? Çıktı yok, karıştırma :)) çıktı niyetine heryerinden tarih çıkan Nevşehir de değil, Aksaray da var olan kazıya proje çıkartalım, Aksaraya kaynak verelim, ama nevşehire faydamız olmasın. Zaten turist grupları da Aksaray daki kazıya gidecek yaaa, acayip anlıyorlar bu işten?!? 1 tane tur şirketine sordunuz mu buranın kapadokya turizmine turlara faydası olur mu diye? La merkezde kayaşehir gibi bir yer var, yapsanıza kazınızı, bölgesel çıktınızı buraya. Merkezde turizmden kazansın, esnafa da faydanız olsun. Bunların mantığı şu, iş yapar görünelim ama sonuçta kimseye faydamız olmasın! İşte bu yüzden üniversite geriye gidiyor, sadece üniversiteye değil, Nevşehir e de zarar veriyorlar dememizin nedeni bu? Siyasilere duyurulur.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 18 Nisan 07:51
05

Farkındayım - İşi gücü sosyal medyada milleti didiklemek olan rektör, elindeki tek silah olan akademisyenlere kadro vermemek dışında yaptığı hiçbir iş yok. Üniversiteyi 2. Bahar evine çevirdi Erciyes üniversitesi ilahiyat fakültesinde emekli olanlar soluğu Nevşehir üniversitesi'nde alıyor. Kendi personeline bırakın kadro vermeyi randevu dahi vermeyen rektör 2. dönemine nasıl atanırım hesapları peşinde. Senin tek derdin koltuk sevdası başka hiçbir şey değil ama senin gibi liyakatsız o koltuğa sahip çıkamayan kişilere sayın cumhurbaşkanımız Haziran ayında en güzel şekilde cevap verecektir.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 17 Nisan 23:41
07

Nev - @Farkındayım 05 nolu yoruma cevabı: Sosyoloji bölümünde 2 yıldır kadro bekleyen akademisyen varken, ankarada bir kuruma görevlendirdiği rektörün kendi danışmanına daha süresi dolar dolmaz bekletmeden profesörllüğü verdi. Ne hakkı ne hukuku. Bu kişi şimdi profesör Ünvanı ile Nevü ye değil ankaradaki kuruma hizmet veriyor. Benzer bir olay tarih bölümündeki İstanbul'daki kir kuruma görevlendirmeli giden bir doçente olduğunda, sana profesörlük vermem dedi ve kişi istifa edip gitti. Alın size hak...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 18 Nisan 08:21
04

İibf - Taaa filiz kılıç rektörken düzenlenen Avanos Sempozyumu da bundan daha fazla turizm ve kültürel Miras la alakalı yayın vardı. O zaman bu kadar harcanan kaynak (33 personelin maaşı, projelere giden 12 milyon belki daha fazlası) kamu zararı değil mi? Zaten yapılan işlere, bunlar yeni demek yanlış beyan olmuyor mu?

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 17 Nisan 18:03
03

Öğretmen - Anladık maaş proje falan filaaan derken milyonlar harcıyorsunuz da sonuçta Nevşehir ve Nevşehir insanı ne kazanıyor? Mesela bir kooperatif kurdunuz da hediyelik eşya mı üretiyorsunuz, buraya kadınları istihdam ettiniz de millet iş aş mı kazanıyor, nedir yani? Bu tür şeyler üniversite kuruldu kurulalı yapılıyor, yaptık bitti dosyayı da rafa kaldırdık, ee faydası ne, faydası yok. İyide Bu mudur öve öve anlattığınız varlık sebebi gibi sürekli dile getirdiğiniz bu kadar mi?

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 17 Nisan 16:08
02

Nev.50 - ihtisaslaşmadan öncede turizm alanında sayısız proje ve yayın yapılıyordu. Bunun nesi başarı? İşten anlamayana biz çok çalışıyoruz uffff paylaşımı. Nevşehir ne elde etti, hiç?

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 17 Nisan 16:00
01

İkinci Bahar - Üniversite emeklilerin ikinci baharı yaşadığı yurt oldu. Dışardan emekli hocalara kadro verip kendi hocasını mağdur edenlere mağdurların ahı uğrasın inşallah!

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 17 Nisan 15:47

Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir SAADET Partisinde Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz?