NDH Baş Hekimi Yalçın'dan İlginç Açıklama

Nevşehir Devlet Hastanesi (NDH) Başhekimi Uzm. Dr. Macit Yalçın istifasını sosyal medyada duyurdu.

Nevşehir Devlet Hastanesi (NDH) Başhekimi Uzm. Dr. Macit Yalçın istifasını sosyal medyada duyurdu. 

Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Macit Yalçın sosyal medyasında yaptığı açıklamada; Çok değerli Nevşehirliler ve kıymetli mesai arkadaşlarım üç yıla yakın bir süredir büyük bir özveri ve fedakârlıkla severek yürüttüğüm Nevşehir Devlet Hastanesi başhekimlik görevinden kendi isteğimle ayrılmış bulunmaktayım. Sizlere olan sorumluluk bilincimin bir gereği olarak istifa süreci hakkında sizleri bilgilendirmeyi kendime bir borç bildiğim için bu açıklamayı yapmayı uygun buldum. 

Ekip arkadaşlarımla beraber pandemi devam ederken devraldığımız hastanemizi çok kısa bir sürede pandemi öncesinden çok daha iyi işler hale getirdik ve yaptığımız işlevsel ve fiziksel pek çok düzenleme ve kazandırdığımız pek çok yeni birim ve ekipman ile Nevşehir halkının gereksinim duyduğu sağlık hizmetine en iyi şekilde ulaşmasını sağlamak için canla başla çalıştık. Bu süreçte gücümüzü çalışma arkadaşlarımızdan, devletimizden ve bize inanan güvenen Nevşehir halkından aldık. 

Öncelikle şunu belirtmeliyim bir milletvekili tarafından istifa ettirildiğim, istifamın alındığı veya görevden alındığım şeklindeki paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. İstifa kararım aşağıda bahsedeceğim nedenlerden dolayı kendi irademle aldığım şahsi kararımdır. Bu nedenleri açıklamamdaki temel amacım ise siz değerli halkımız ve çalışma arkadaşlarım tarafından bazı gerçeklerin bilinmesidir. 

İstifa kararım bir olay üzerine fevri olarak verilmiş bir karar olmayıp yaşanan bir sürecin sonunda almış olduğum bir karardır. İl Sağlık Müdürlüğü temsil makamı olup birbiri ile uyumlu bir ekip oluşturmak ve bu ekibin uyum içerisinde çalışmasını sağlamakla yükümlüdür. İl sağlık müdürünün ildeki sağlık kurumlarını tanıması, sorunlarına çözüm üretilmesine katkı sağlaması ve idarecileri ile sürekli iletişim halinde olması gerekmektedir. Ancak üzülerek belirtmeliyim ki ilimizde bu durum gerçekleşmemiştir. Yönetim kadrolarının belirlenmesindeki sancılı süreç pek çok insanı küstürmüş, onurunu zedelemiş, hiçbir dönemde olmadığı kadar yıpratıcı ilerlemiştir. Sayın İl Sağlık Müdürü en başta “müdürlük kadrolarını ben belirleyeceğim, hastaneleri siyasete bırakacağım” diyerek en baştan hastanelere önem vermediğini göstermiştir. Yönetim kadroları çalışmaya başlayalı 4 ayı geçmiş olmasına rağmen henüz bir toplantı dahi yapılmamış, nasıl bir çalışma düzeninde çalışılacağı, Nevşehir sağlığı için ne gibi planlarının olduğu kimse tarafından bilinmemektedir. Hastane yönetimi olarak hizmet üreten, iletişim kuran, sorun çözen bir sağlık müdürü yerine makamını ön plana çıkaran, bulduğu her fırsatta makamını hatırlatan, tek derdi makamı olan bir sağlık müdürü ile karşı kaşıya kaldık. Sağlık müdürümüzden tek öğrendiğimiz şey müdürlük makamına saygı duymamız oldu. Hastane başhekimleri olarak kendisi ile doğrudan iletişimi aracılık eden başkanlar yada başkan yardımcıları ile sağlamaya çalıştık. Aracılarla yürütülen iletişim defalarca yanlış anlaşılmalara sebep olmuş ve çözüm üretmesi gereken bir makamı sorun üreten bir makam haline dönüştürmüştür. Nevşehir’in en önemli sağlık kurumunun başhekimi olarak hastanemin sorunları konuşmak için kendisinden randevu bile almakta zorlandım. Bu süre zarfında sayın müdürümüzü iş için, denetim için, bizleri ziyaret için vs herhangi bir nedenle hastanemizde görmedik, ancak siyasilerin talimatı ile sahur vakti hastaneye sahur yapmak için geldiğine şahitlik ettik. İlimizin lokomotif sağlık kuruluşu olan hastanemizin âdete yok sayılması, küçücük ASM’lere verilen önemin verilmemesi hem benim hem de hastanemdeki diğer idareci arkadaşlarımın moral ve motivasyonlarını oldukça bozmuştur. Ayrıca yönetimin birleştirici, bütünleştirici, sorun çözücü rolünü üstlenmesi gereken İl sağlık müdürü, kapısını kapatarak, sorunları görmezden gelerek, makam endişesi gütmekten ileri gitmeyerek maalesef sağlık hizmetlerinde sorunların büyümesine neden olmuştur. 

İşleyişle ilgili sorunlar birikerek devam ederken görev sürem boyunca adam ayırmaksızın siyasetin tüm haksız hukuksuz taleplerine her zaman hayır diyerek dik durdum ve her türlü mücadeleyi verdim. Hiçbir makam için hiçbir kimseye eğilmedim ve şahsi menfaatim için ilkelerimden asla vazgeçmedim.

Ancak geldiğimiz noktada siyasilerin taleplerine hayır diyemeyen, hayır dememek için çalışma arkadaşlarımızın gözünü boyayarak onları kandırmaktan çekinmeyen bir yönetim anlayışını hayretler içerisinde seyrettik. İş barışının bozulması, durduk yere çalışma arkadaşlarımızın küstürülmesi ise bizi son derece üzdü. 

Hastanemize sürekli yeni birimler eklemekte, sürekli yenlikler yapmaktayız. Bunları yaparken hiçbir zaman ne yapıyorsunuz, nasıl yapıyorsunuz, neyle yapıyorsunuz diye sormayıp, iş bittikten sonra gelip bakmayıp, emek verenleri takdir etmeyip ancak sosyal medya hesabında yaptığımız paylaşımlarda kendilerinden bahsedilmesinin talep edilmesi ise bizlere amaçlarının hizmet üretmek değil de kendi reklamlarını yapmak ve yine müdürlük makamını ön plana çıkarmak olduğunu düşündürdü ve bu durum canla başla emek vererek hizmet üreten bizlerin moral ve motivasyonunu bozmuştur. 

Bunların yanı sıra özellikle seçim çalışmaları sürecinde siyesilerin bitmek tükenmek bilmeyen talepleri, bu taleplerine olumlu cevap vermediğim için ocu, bucu şucu ilan edilmem ve hastane çalışanlarının hastane idaresine yaptıramadığı taleplerini siyasetin tüm aktörleri üzerinden tarafımıza dayatmaları hem şahsımı hem de çalışma arkadaşlarımı oldukça yormuş, moral ve motivasyonumuzu bozmuştur. 

Tüm bu sebepler bir araya geldiğinde kendimizden, ailemizden, maddi kazancımızdan fedakârlıklar yaparak, büyük bir özveri ile yaptığımız idarecilik görevini layıkı ile yapamayacak hale gelmenin verdiği endişe ile devletimize yük olmamak adına istifa ederek görevi bırakma kararı aldım. Ekip ruhunu en iyi şekilde oluşturduğum ve her zaman yanlarında olup desteklediğim idareci arkadaşlarım gerek benzer sebepler, gerekse benimle birlikte hareket etmek adına istifa etme kararı almışlardır. Temennimiz yeni atacak hastane yönetiminin bizlerin yaşadığı sorunları yaşamaması ve hastanemizi daha ileriye taşımak için uyumlu ve özgürce çalışma ortamına kavuşmalarıdır.

 Gelecekle ilgili tüm planları Nevşehir’de yaşamak odaklı olan, bu şehrin bir evladı olarak daima işimi en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde oldum. Hiçbir zaman makam egosuna kapılmadım, kendimi çalışma arkadaşlarımdan üstün görmedim, onlardan biri olduğumu hiçbir zaman unutmadım. Yine bu şehrin bir evladı olarak hastanemizde uzman hekim olarak çalışmaya devam etmekten onur duymaktayım. Eğer var ise hakkım sizlere helal olsun, sizlerde haklarınızı helal ediniz. dedi

06 Nis 2024 - 10:09 - Sağlıkgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Cesur ve Tarafsız Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Cesur ve Tarafsız Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Cesur ve Tarafsız Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Cesur ve Tarafsız Haber değil haberi geçen ajanstır.

22

Doğruya Doğru Olmak - İstifa ettiysen çekip gideceksin. Öbür türlü insana ne derler. Ekip işi bu iş

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 04:24
21

Mause - Bu başhekimin birde ekürü vardı birlikte taciz işleri vardı mahkemelik oldu lardı noldu ki acaba

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Nisan 18:40
20

Asabiii - Kural tanımaz nizam tanımaz ben yaptım oldu der kanun yönetmelik beni bağlamaz diyen macitcik en azından istifa etti lise mezunu hemşireden Başhemşire mi olur milletvekilinin yeğeni diye hemşireden başkan başkan yardımcısı mı olur madem ortaya döküldü hersey onlarda konuşulsun yeter artık

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 07 Nisan 00:44
19

Personel - Kalanlar başhekimin arkasından siyasilere ağlayıp geri geleceğine dik dursalar daha erdemli olurdu. Seçim sonu partiye laf söyleyenler nasıl olurda kalıyor araştırılmalı. Müdür ve yardımcıları da gönderilmeli. Sağlık müdürü gereğini yapmalı

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 21:01
18

Töbe Töbe - İnsan kendine bu kadar zarar verebilir Hayatta ne insanlar var yareebbbiiiiii adamın kendi kendini imha etme yeteneği varmış ya la chuf chuf chufffff

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 19:48
17

Vatandaş - beceriksiz adamlar ufacık hastaneyi dahi yönetmeyi beceremeyin vatandaş ne sıra ne de randevu bulabiliyor sonra ah edin kısaca beceriksizsiniz

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 19:44
16

Nevşaaaarli - Yolunuz açık olsun hocam hastanenin her köşesinde bir emek var el değme dik yer bırakmadınız üstelik bu işleri devletin parasıyla degil kapı kapı gezerek hayırseverler yardımıyla yaptınız hastane daha iyi olsun daha iyi hizmet vermeliyiz diye çok uğraş tınız Eğitim Araştırma hastanesi yapmak hayalinizdeki nasip olmadı...

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 19:37
15

Hastane Personeli - Ulan senden kurtulduk ya. İstediğin yere çamur at. Hastanenin yarıdan fazlası sana beddua ediyor. Kurtulduk pis heriften diyor. Bi de yanındaki iki yancı da defolup gitti ya. Oooh. Eşini ve tüm başhekim yardımcılarının eşlerini döner sermaye komisyonuna sokup %20 ek döner veren sen değil miydin? Daha neler var da neyse. Gittin ya. Ulan yatacak yerin yok.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 17:40
13

İstifalı Başhekim Adem - Başhekim Macitin istifasına da açıklama yapman lazım başkan acilen, sen getirdin adam size partiye laf sokuyor, seçimden önce topluca istifa ediyor, istifa edip oh iyi ki akp kaybetti diyen adamlar idari görevlerine geri dönüyor neler oluyor , birde açıklama yapıyor üstüne fotoğrafa bak kasılmalarına bak adam cinnet geçirir bunların rahatlığına yanlarında da en has adamın adem var, hastanede nin tüm garip işlerinin arkasında sağlık sen hakan gündüzpolat adamları ve macit var hepsi de senin sorumluluğunda bunların başkan bu ne garip hikaye bu ve benzeri olaylardan mı kaybetti akp herşeyi

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 17:22
12

Diğer Elemanlar - İdarede kalan diğer elemanların böyle bir yazıda bu adamın yanında fotoğraf verimesi açıklama yapması il sağlık müdürüne hakarettir başkaldırıdır hepsine işlem yapılması gerek keza bunların hepsi istifa verip bir kısmı geri döndüler ama niyetleri apaçık belli isyan bunların yaptığı, il müdürü diğerleri ni de görevden alıp soruşturma açması gerek,Yürürken bile dik yürüyemiyon sen duruşun dik olur mu

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 17:07
11

Satış Başlar - Kemıkkıran getirdi bunu bu koltuğa, baktı il başkanı düşüyor ilk satanlardan biri oldu hay maşallah hemde seçimden önce nasıl ileriyi görmüş

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 14:26
10

Heyt Be Çekilin - Seçim sonuçları ile ilgili de düşünceleriniz nedir sorun nedir çözüm nedir il başkanlığına aday olmayı düşünür müsünüz

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 14:23
09

Adam Be - Tam kişiliğine uygun açıklama olmuş lütfen daha çok açıklama yapınız insanlar sizi daha yakından tanısın bize gerek seni gerek

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 14:21
08

Açıklama Lütfen - Versa hastanesine geçeceğiniz iddia ediliyor ona da açıklama yapabilir misiniz

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 14:19
07

Kayıp Evraklar - Kalite biriminin tüm dosyalarını kim neden sildi beyfendi bunda da bir paragrafta yer verseydin keşke

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 14:18
06

Düşündürücü - Kendini bulunmaz hint kumaşı zannediyor garibim hastaneyi çok iyi yere getirmişmiş senin döneminde sağlık bakımcın savcılığa düştü çok değişik iddialar onları da anlatsan, müdürlük koltuğuna 1 günlüğüne vekaleten geçtiğinde neler yaptığını alel acele nasıl kimleri atamaya çalıştığını herkes gördü asıl niyetinin ne olduğunu sen aynaya çok iyi bak

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 14:16
05

İstifa - Önce bütün yönetim istifa etti sonra sadece birkaçı gitti , diğerleri neden kaldı, daha ayrıntılı açıklama yapsan daha cesur olsan güzel olur oturmayan açık kalan yerler var

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 14:12
04

Arkadaş - Yakın arkadaşlarını onların arkadaşlarını torpilli nerelere getirdiğini çok iyi gördük rahat ol sen inanıyoruz sana

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 14:11
03

Koltukçu - Sen o koltuğa siyasetle oturmadın mı ne anlatıyon

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 14:09
02

Valla Mı Hadi Canım - Sağlık müdürünün koltuğunda gözün vardı, uzanamadığın ciğere pis diyorsun, fotoğraftaki ekibe bak yıkık ego sahipleri, anlattığın şeylerin hepsi seni anlatıyor kendini anlatıyorsun, giderayak temiz insanlara iftira atıyorsun ayıp ayıp

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 14:06
01

Ndh - herkes yanlış bie sen mi doğrusun acaba birde hastane çalışanlarına sormak lazım sağlık müdürüne sormak lazım

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 13:23

Kapadokya'nın Marka İşletmeleri

Kapadokya Bölgesindeki Marka İşletmeler Burada

+90 (384) 213 50 40
Reklam bilgi


Anket Nevşehir SAADET Partisinde Kimi Milletvekili Olarak Görmek İstersiniz?