Urgenç Hiç Kimse Öğretmene Baskı Yapamaz

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç’ten sert açıklama: Konferanslar ne zamandan beri zorunlu hale getirildi. Hiçbir kimse ve güç öğretmeni zorla konferansa götüremez.

Büyütmek için resme tıklayın

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç’ten sert açıklama: Konferanslar ne zamandan beri zorunlu hale getirildi. Hiçbir kimse ve güç öğretmeni zorla konferansa götüremez.

 Urgenç; Hiçbir öğretmenin konferansa katılımı zorunlu değildir. Ne zamandan beri konferanslar zorunlu hale getirildi. Önce eğitim çalışanına saygı göstermesini öğrenin. Konferansa efendice davet edip gönlünü kazanın. Baskıyla zorla eğitim çalışanının huzurunu kaçırmayın. Dedi.

Urgenç’in konuyla ilgili Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi adına yaptığı yazılı basın açıklaması;

13 Mart Çarşamba saat:16.00’da Kapadokya Kültür Merkezinde bir sendikanın organizatörlüğünde program yapılacağı Merkez İlçeye bağlı köy kasaba okulları ve özel okul öğretmenleri de dahil tüm öğretmenlerin programa katılımının zorunlu olduğu bazı işgüzar okul yöneticileri tarafından öğretmenlere duyurulmuş ve baskı yapıldığı tarafımıza iletilmiştir. Hiçbir güç, hiçbir şekilde bu programa öğretmen katılımını zorunlu tutamaz. Okul müdürlerine sesleniyorum yazıları öğretmenlere duyurunuz, öğretmenlerin, velilerin hatta öğrencilerin zorunlu katılımı söz konusu değildir. Ne zamandan beri konferansa katılmak zorunlu hale geldi. Herkes sınırlarını iyi bilsin. Yönetim anlayışımızdaki hoşgörü, iletişim ve istişare kanallarımızın açık olması bir zaaf olarak algılanır çalışana baskı ve haklarımızın ihlalini ortaya çıkartırsa gereken en sert tepkiyi de gösteririz. Tamamen gönüllülük esasına dayalı bir çalışmadan kimse üzerine vazife çıkarmaya çalışmasın. Öğretmen arkadaşlarımı da sesleniyorum fikir ve düşüncelerin alınmadan seni ders saatinin dışında zorla katılım göstermen istenen böyle bir dayatmaya karşı verilecek en iyi tepki konferansı ve malum sendikayı protesto etmektir. Konuyu görüştüğümüz Milli Eğitim yetkilileri de konferansın zorunlu olmadığını belirtmişlerdir.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi

13 Mart 2019 Nevşehir- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak CT Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan CT Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 453 50 40
Reklam bilgi

Anket CT Haber Sitemizin Yeni Görünümünü Beğendiniz mi ?